Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

18.05.2021
1.108
Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Badem göz estetiğinin yapılışı göz kapağındaki sarkmaları yok etmeyi amaçlar. Hastanın göz kapağında yaşlılık ya da genetik gibi faktörlerle oluşan sarkma kaldırılır. Badem göz estetiği uygulanacak olan bölge uyuşturulur. Hastanın gözünün dış kenarında bulunan bağlar yukarıya doğru çekilir. Bu şekilde kişinin göz çevresindeki çekik bir görünüm oluşur. Operasyon yaklaşık 1 saat sürer. Göç çevresinde oluşturula kesiler simetrik görünüm kazanılmasını sağlar. Açılan kesiden özel ipliklerle göz yukarı doğru çekilir ve askı doku olan kemik zarına sabitleme işlemi ile tamamlanır. Hastaneye yatmaya ya da herhangi bir göz bandajı kullanımına gerek yoktur. Göz bölgesinde herhangi bir iz bırakmaz. Uygulama sırasında eriyen iplik kullanılabilir ya da dikişler daha sonra hastadan alınabilir.

Badem Göz Estetiği Nedir?

badem goz

Badem göz estetiği alt ve üst göz kapağındaki dengesizliğin düzeltilmesini sağlar. Göz kenarı hafifçe yükseltilerek düşük görünen göz kapağı görünümü yok edilir. Badem göz ameliyatını kısa sürede yapılan basit bir işlemdir. Herhangi bir acı ve ağrı olmadan sarkık göz kapağı görünümünden uzaklaşılır. Uykusuz ya da mutsuz gibi bir görünüm veren sarkık göz kapakları kişiyi hem psikolojik hem fiziksel olarak rahatsız edebilir. Güvenli bir doktor tarafından gözlerin çekilmesi sayesinde işlem tamamlanır. Son yıllarda özellikle kadınlardın sıklıkla başvurduğu bir operasyondur. İşlemden önce ve sonra doktor tavsiyelerine uyarak kısa sürede günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Hangi Yöntemler ile Yapılır?

Badem göz estetiği yöntemleri temel olarak ikiye ayrılır. Bu yöntemler cerrahi ya da ameliyatsız şekilde uygulanabilir. Hastanın göz yapısına ve yüz hatlarına göre bu seçim yapılabilir. Bu iki yöntemin uygulama şekilleri hakkında detaylar şu şekildedir:

 • Cerrahi Yöntem: Hastaya lokal ya da genel anestezi uygulanır. İşlemin tamamlanması 30 dakika ile 1 saat arasında değişebilir. Gözün çevresinde minimal kesiler oluşturulur. Bu kesiler sayesinde bağ ve kaslar yukarıya kaldırılır. Ameliyattan önce planlanan konuma getirilen göz kapağına içeriden destek sağlanır. Acılı ve ağrılı bir süreç değildir. U
 • Ameliyatsız Yöntem: Bu yönteme ip askı ya da Fransız askı adı da verilir. İşlem sırasında bir cerrahide olduğu gibi kesi yapılmaz. İşlemin bitmesi yaklaşık 45 dakika sürebilir. PDO isimli medikal iplerle göz yukarı çekilir. Bu ipler gözün uygun noktaya sabitlenmesini sağlar. Ameliyatsız yöntem genelde dolgu ve botoks işlemleriyle desteklenebilir.

Ayrıca  göz kapağı estetiği adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Badem göz estetiğini yaptırabilen kişiler için bir sınırlama olmasa yüz tipinin buna uygun olması gerekir. Göz yapısı ve yüz şekli bu ameliyata elverişli kişilere uygulama yapılabilir. Kronik bir göz rahatsızlığı varsa mutlaka hekim onayı alınması gerekir. Genel sağlık durumu uygun bulunan herkese bu işlem uygulanabilir. Kadın ve erkek fark etmeden bu işlemi yaptırılır. Bir estetik operasyon olarak genç yaştaki kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun dışında badem göz estetiği yaşlanmayla birlikte artan göz düşüklüğü için de yapılabilir. Ameliyatın size uygun olup olmadığını bir hekimle görüşerek öğrenebilirsiniz. İşlemin sağlıklı ve doğru yapılması için anesteziye karşı alerjik reaksiyon göstermiyor olmak önemlidir.

Badem Göz Estetiği Kalıcı Mıdır?

Badem göz estetiğinin kalıcılığı uygulama şekline bağlı olarak değişebilir. İp askı adı verilen işlemin ömrü yaklaşık 3 ile 4 yıl arasındadır. Zamanla etkisini kaybeden işlemler için tekrar uygulama yapılabilir. Bunun dışında operasyondan memnun kalmayan hastaların askıları çıkartılabilir. İlerleyen yaşlarda ameliyatın eskisi hafifleyebilir. Ameliyatın yapılması kolay olduğu için rahatlıkla uygulanır. İyileşme süreci de oldukça hızlı şekilde ilerler. Hastanın göz yapısı işlemin kalıcılığında ve etkisinde rol oynar. Bu operasyon yüz ifadesinde ya da görme işlevinde bir bozukluğa sebep olmaz.

Badem göz ameliyatının ardından gözümüzde dikiş izi kalır mı?

Badem göz estetiğinden sonra iz kalma durumu yoktur. Ameliyat sırasında göz çevrenize minik kesiler atılır ve göz kapağı kaldırılır. Bu işlemelerin ardından gözünüzde ya da çevresinde herhangi bir iz kalmaz. Dikiş izi ya da bıçak izi kalması söz konusu değildir. Acı hissetmeden ve iz bırakmadan bu işlem yaklaşık 1 saatte tamamlanır.

Ayrıca  kaş kaldırma estetiği adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

Badem Göz Estetiği Öncesi Süreçte Nelere Dikkat Edilir?

badem goz

Badem göz estetiğinden önce uygun bir hekim ve sağlık kurumu seçilmelidir. İşlem için güvenli bir klinik seçerek uygulama yaptırmanız önemlidir. Badem göz estetiği uzman hekimler tarafından kolayca uygulanabilir. Hastalar ister estetik ister fiziksel kaygılarla bu işlemi yaptırmak isteyebilir. Hasta hekimle iyi bir iletişim kurarak ne istediğini belirtmelidir. Hastanın göz yapısı, yüz hatları ve cildine uygun bir estetik işlem seçilmelidir. Muayene sonucunda hastayla birlikte uygun işlemin seçimi yapılır. Operasyona hazırlık aşamasında kan ve idrar gibi gerekli tahliller yaptırılabilir. Ameliyat günü kolay giyilen kıyafetlerin seçilmesi işinizi kolaylaştırabilir. İşlemden önce yüzünüze makyaj ürünleri sürmemeniz gerekir. Yüzünüzü temizleyerek operasyona hazır olmalısınız. Badem göz ameliyatından sonra kısa sürede iyileşme yaşanır ve günlük hayata devam edilebilir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Badem göz ameliyatından sonra hastanın dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Badem göz estetiği yapıldıktan sonra şunlara özen gösterilmelidir:

 • Enfeksiyonu önlemek için çok sıcak ve soğuk ortamlardan uzak durulur.
 • Göz çevresinin darbelerden korunması sağlanır.
 • Sırt üstü olarak uyumaya dikkat edilmelidir.
 • Bölgeye su teması yapılmamalıdır.
 • Sigara kullanımın iyileşme sürecinde ara verilmesi tavsiye edilir.
 • Kızarıklıklar için soğuk pres uygulanabilir.
 • Doktorun verdiği ağrı kesici ve antibiyotikler düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Göz bölgesine kozmetik ve medikal ürünler uygulanmamalıdır.
 • Ağır sporların yapılmamalıdır. Doktorunuz onay verirse hafif sporlara başlanabilir.
 • İşlemden hemen sonra denize ve havuza girilmemelidir.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.