Bişektomi Fiyatları 2021

17.04.2021
2.369
Bişektomi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Bişektomi bir yanak estetiğidir. Özellikle kadınlar arasında günümüzde yaygın olarak ilgi gören estetik operasyonlardan birisidir. Pek çok güzellik standardının değiştiği günümüzde kadınlar kusursuz güzelliğe sahip olmak için estetik operasyonlara başvurur. Bişektomi de yanak estetiği olarak geçen yüzün köşeli görüntüsünü öne çıkararak daha dikkat çekici bir güzellik fırsatı sunan cerrahi müdahaledir.

Bişektomi Nedir?

bisektomi ameliyati riskleri

Bişektomi yüzün köşelerini ortaya çıkaran ve yüzde ters üçgen görüntüsü oluşmasını sağlayan bir estetik operasyondur. Son yıllarda gittikçe daha fazla ilgi gören bir işlemdir. Bu operasyon ağız içinde kesiler açılarak yapılır. Açılan kesilerden ağız içindeki yağ yastıkları alınır. İşlem sonrası yüz daha ince ve daha uzun bir görüntüye sahip olur. Bu işlemi özellikle yüzünün yuvarlak hatlarından memnun olmayan hastalar yaptırır.

Bişektomi cerrahi bir operasyondur ve operasyon içerisinde hastaya küçük de olsa kesiler açılır. Bu sebeple operasyon genel anestezi altında yapılır. Yanak estetiği yaptıracak kişilerin anesteziye alerjisi olmaması gerekir. İşlem genellikle 45 dakika ila 1 saat arasında tamamlanmış olur. Oldukça kısa sürede tamamlanan kolay bir operasyondur.

Bişektomi esnasında kesiler açılmasına rağmen hastalarda işlem sonrası hiçbir iz kalmaz. Bu genellikle tedirgin olunan ve merak edilen bir sorudur. Bişektomi operasyonu geçirmeyi düşünen hastaların operasyon sonrası izler için kaygılanmasına gerek yoktur. Operasyonun etkisi kısa sürede geçer ve izi kalmaz.

Kimler Bişektomi Yaptırabilir?

Bişektomi yaptıracak olanlar bu yanak estetiğinin sunduğu güzellik standartlarına erişmek isteyenlerdir. Bişektomi yüzde kalıcı değişim meydana getirir. Özellikle yuvarlak ve dolgun yüz görüntüsünü daha ince, uzun ve kemikli bir yüz görüntüsüne çevirir. Bişektomi yapılacak hastaların bu yüz görünümüne kavuşmak istemeleri öncelikli sebeptir.

Bişektomi sağlık sorunları olmayan ve yapılan testlerde değerleri normal çıkan hastalara yapılır. Cerrahi bir müdahale olduğu için ve genel anestezi altında yapıldığı için öncesinde yapılan tetkikler önemlidir. Her hastanın mutlaka operasyon öncesi tüm tetkiklerini yaptırması gerekir. Tetkikler sonrası doktorun onayladığı hastalar yanak estetiği olabilir.

Bişektomiye Neden İhtiyaç Duyulur?

Bişektomiye ihtiyaç duyulmasının sebebi hastaların yanak görüntüsünden rahatsız olmasıdır. Bişektomi yanaklarda gerçekleştirilen bir estetik operasyondur. Özellikle yağ yastıklarının daha kilolu görünüme neden olduğu kişiler bu operasyona ihtiyaç duyar. Yanak yapısı herkeste farklılık gösterir. Bazı kişilerde yanak çökük ve kemikler çıkıkken bazı kişilerde tam tersi yanak dolgun ve yuvarlaktır. Son zamanlarda yüz güzelliği algısı kemikli ve daha uzun yüzlere doğru kaymıştır.

Yüz inceltmek ve kemikli görünüm elde etmek için egzersizlerin sonuç verdiği bir alan değildir. Vücutta diğer kısımlar spor veya diğer aktivitelerle kolaylıkla inceltilebilir. Yüz için de inceltme egzersizleri olsa da bu egzersizler etkili sonuç vermez veya uzun vadede sonuç verir. bu sebeple yuvarlak ve dolgun yüz hatlarından daha keskin ve kemikli yüz hastalarına geçmek isteyen hastalar bişektomiye başvurur.

Bişektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Bişektomi yapılışı genel anestezi veya sedasyon yardımı ile hasta uyutularak yapılır. Ameliyat öncesi hastanın yanağından ne kadar yağ çekimi yapılacağı belirlenir. Daha sonra yanak içerisinden 1 cm büyüklüğünde kesi açılır. Yanak içinden açılan kesilerden içeri girilerek fazlalık yanak yağ dokusu yanak dışına çekilir. Ameliyat iki yanağın da eşitlendiğinden emin olunduktan sonra tamamlanır.

Bişektomi ameliyatlarında hastanın yüzüne altın oran dengesi kazandırılmak istenir. Altın oranın sağlanması için hastanın elmacık kemiğinin ve çene kemiğinin daha belirgin hale gelmesi gerekir. Yanaktan yağ alma işlemi olan bişektomi ile hastanın yüzüne V şekli verilir. Böylelikle çene daha ince bir görüntüye kavuşur.

Her bişektomi ameliyatı hastanın yüz yapısı ve yanaklarındaki yağ oranına göre değişim gösterir. Bazı hastalarda yanak estetiği ile istenilen orantı ve güzellik sağlanabilir. Bazı hastalarda ise bişektomi yanında diğer çene estetikleri de tavsiye edilebilir.

Ayrıca yağ enjeksiyonu hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Bişektomi Sonrası

bisektomi sonrasi

Bişektomi sonrası süreç oldukça kolay ve sancısızdır. Bişektomi operasyonlarından sonra hasta aynı gün taburcu edilir. Genellikle ardından komplikasyonlar gelişmeyen risksiz bir ameliyattır. Hastalar çok kısa sürede ameliyat olup hastaneden ayrılabilirler. Genel anestezi altında yapıldığı için ameliyat sonrası kısa bir dinlenme gerekir. Dinlenmenin ardından aynı gün hastaneden çıkış yapılır.

Hastaların ameliyat sonrası ağız içi hijyenine çok dikkat etmesi gerekir. Bişektomi ameliyatı ağız içinden açılan kesilerle yanak yağlarının çekilmesi işlemidir. Bu sebeple ameliyat sonrası ağız içinde dikişli kesiler kalır. Bunlar çok küçük olmasına rağmen enfeksiyon kapılmasına neden olabilir. Ameliyat sonrası ağız hijyenine dikkat eden hastalarda enfeksiyon yaşanması riski oldukça düşüktür.

Ameliyat sonrası 1 hafta kadar bir sürede ağız içindeki kesi yerleri iyileşir. Ağızdaki ve yanaklardaki ödemlerin tamamen gitmesi ise 2 ila 3 hafta kadar zaman alır. Ameliyat sonrası diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi estetik bölgesinde ödem ve şişlik oluşması normaldir. Ödemler ve şişlik için ödem söktürücü doktor tavsiyesinde kullanılabilir. Ağrı yaşanması durumlarında da ağrı kesici reçete edilir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları hastadan hastaya değişim gösterir. Hastanın yanak yapısı bişektomi operasyonuna verilecek fiyat üzerinde oldukça etkilidir. Fazla yuvarlak ve yanaklarında fazla yağ dokusu olan hastalarda ameliyat daha yüksek maliyetli olabilir.

Ameliyatı gerçekleştirecek doktorun alanında uzman ve tecrübeli olması da ameliyat fiyatına etki eder. Çok sayıda ameliyata girmiş ve alanında kendinden bahsettiren başarılı bir doktorun gerçekleştirdiği operasyonlar daha yüksek fiyat aralığında olur. Ameliyat hastane ortamında yapılır. Bu sebeple ameliyatın yapılacağı hastane de ameliyat tutarına etki eder.

Tüm bu etken faktörler dikkate alındığında bişektomi fiyatları 5.500 TL ila 9.000 TL aralığında değişim gösterir. Bişektomi ameliyatı olmak isteyen hastaların mutlaka uzman bir hekimi danışması gereklidir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.