Burun Estetiği Fiyatları 2021

18.04.2021
1.432
Burun Estetiği Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Burun estetiği fiyatları operasyonu gerçekleştiren doktor, hastanın tipik özellikleri başta olmak üzere farklı etkenlere göre değişim gösterir. Burun estetik bakımdan yüzde en etkin rol oynayan kısımlardan bir tanesidir. Düzgün ve yüz hatları ile orantılı bir buruna sahip olmak yüz güzelliğini kusursuz kılar. Burnundaki kusurları en aza indirgeyip estetik bir buruna sahip olmak isteyenler burun estetiği olup arzu ettikleri yüz güzelliğine de sahip olabilirler.

Burun bulunduğu yer açısından yüzün tam merkezindedir. Bu merkezi konum nedeniyle burundaki en küçük eğrilik veya orantısızlık estetik açıdan büyük sorunlara yol açabilir. Burundaki estetik sorunlar hastalarda özgüvensizliğe ve mutsuzluğa yol açabilir. Bu sebeple burun estetiği operasyonu geçirilerek kalıcı estetik görünüme kavuşulabilir. Hastalar ameliyat sonrası daha özgüvenli ve mutlu olarak yaşamlarına devam edebilir.

Burun estetiğinde tatmin edici sonucu almanın en etkin yolu yüze en orantılı burun ameliyatının gerçekleştirilmesidir. Bu orantıyı yakalamak için hastalar ameliyat öncesi hassasiyet ile muayene edilir. Görsel taramalar ve incelikli ölçümlerle hastaların yüzünde detaylı hesaplamalar yapılır. Hasta ve uzman hekim ameliyat sonrası elde edilecek burun görüntüsüne beraber karar verir.

Burun estetiği sadece görüntüdeki kusurları düzeltmek için gerçekleştirilmez. Hastalardaki nefes alışverişi problemleri de burun estetiği yapılmasının nedenleri arasındadır. Burun kemiğindeki eğrilik ve kusurlar sadece estetik olarak sorun değil aynı zamanda yaşam kalitesi bakımından da sorun oluşturur. Nefes alışverişinde zorluk yaşayan hastalarda burun estetiği bir zorunluluk haline de gelebilir.

Burun Estetiği Nedir?

burun ameliyati teknikleri

Burun estetiği en temel anlamda burundaki estetik sorunların giderildiği cerrahi operasyondur. Bu operasyon ile burundaki tüm sorunlar kalıcı olarak giderilir. Burun estetiği operasyonları ile yüzüne göre çok küçük buruna sahip hastaların burnu yüzlerine orantılı hale getirilir. Aynı şekilde yüzüne göre çok büyük bir buruna sahip olan hastaların burnu da operasyon ile küçültülerek orantı sağlanır. Burnunda eğrilik veya yamukluklar olan hastaların burunlarındaki eğrilik ve yamukluklar burun estetiği ile törpülenebilir veya düzeltilebilir.

Nefes alışverişinde sorunlar yaşayan hastalara sadece estetik müdahale yapılmaz. Bu hastalara nazal septum diğer adıyla burun septumu düzelme işlemi de yapılır. Bu müdahale burun estetiği bozuklukları ile burun fonksiyonlarında da bozukluklar olan hastalara yapılır. Hastaların burnunda estetik bozukluk ile fonksiyon bozukluğu sıklıkla birlikte görülür. Her iki sorun da tek bir operasyon ile giderilebilir.

Burun Estetiğinde Hekim Seçimi

Burun estetiğinde hekim seçimi operasyonun başarılı geçmesi için en önemli faktördür. Burun estetik operasyonları uzman hekimler tarafından yapılır. Burun ameliyatları basit görünse de oldukça komplike ameliyatlardır. Burunun yüzdeki konumu da göz önüne alındığında en küçük bir müdahale hastanın yüz simasında oldukça etkili sonuçlar verir. Burun estetiği sonucunda kusursuz bir buruna ve yüze sahip olmak için ameliyatın uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi önerilir.

Burun estetiğini gerçekleştirecek doktorun tecrübesi oldukça önemlidir. Deneyimli ve alanında uzman olan, çok sayıda burun ameliyatı gerçekleştirmiş bir doktor ameliyat başarısı için en önemli referanstır. Bununla birlikte doktorun ameliyat öncesi hasta ile etkili iletişim kurabilmesi ve hastanın şikayetlerini göz önünde bulundurması da ameliyat sonrası en iyi sonucun alınmasını sağlar. Hastanın estetik operasyondan beklentisini dikkate alan ve hasta memnuniyetine öncelik veren hekimler hastalar için pozitif sonuçlar doğurur.

Hastaların ameliyat öncesi doktorlarına güvenmeleri sorunsuz bir operasyon geçirmeleri için büyük avantajdır. Hastanın tedirginlik ve güvensizlik hissi yaşamaması operasyona rahat girmesini etkiler. Doktoruna güvenen hastalar isteklerini en iyi şekilde ifade edebilir.

Burun Estetiği Teknikleri

Burun estetiği teknikleri kısıtlıdır fakat oldukça etkili tekniklerdir. Burun estetik operasyonları kapalı ve açık ameliyatlar ile gerçekleştirilir. Kapalı burun operasyonlarında gelişebilecek negatif unsurlar minimuma indirgenir. En sorunsuz gerçekleştirilen burun operasyonları kapalı burun tekniğiyle yapılanlardır. Bu operasyon tekniği genelde sadece estetik kaygılar ile yapılan burun ameliyatlarında kullanılır. Hastanın nefes alışverişinde de sorunları var ise genelde açık burun operasyonları tercih edilir.

Açık burun ameliyatları hastaların hem estetik sorunlarını hem de burun fonksiyonları sorunlarını giderir. Kapalı veya açık gerçekleştirilecek operasyonlara hekimler karar verir. Hastanın burun operasyonundan alabileceği maksimum faydaya göre hangi tekniğin kullanılacağına karar verilir. Doktorlar yeterli gördüğü hastalar için kapalı gerçekleştirilen ameliyat tekniğini öncelikle tercih eder. Kapalı gerçekleştirilen burun ameliyatını yetersiz gören hekimler açık operasyon gerçekleştirir.

Kapalı teknikle yapılan burun ameliyatlarda hasta burun çevresinde hiçbir kesi açılmaz. Bu ameliyat tekniği bu sebeple hastada hiçbir iz bırakmaz. Bu sebeple doğal bir görüntüye en yakın sonucu bu ameliyat tekniği sağlar. Yapılan burun estetiklerinin %95 gibi büyük bir oranı kapalı teknikle yapılır. Açık burun ameliyatları için kesi açılması ihtiyacı vardır.

Ayrıca zirkonyum diş fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Burun Estetiği Yapılışı

burun estetiginde hekim secimi

Burun estetiği yapılışı hangi teknikle yapıldığına göre değişir. İlk aşamada hastanın detaylı muayenesi yapılır. Hasta yüzünün detaylı fotoğrafları çekilir, fotoğraflar sanal ekrana aktarılarak incelenir. Yüzün altın orana göre en iyi orantıya sahip olmasını sağlayacak ölçümler yapılır. Ameliyat sonrası ortaya çıkacak yüz ve burun görüntüsü operasyon öncesi hasta ile birlikte oluşturulur.

Burun estetiği operasyonları sıklıkla 1 ila 2 saat süre içerinde tamamlanır. Ameliyat esnasında hastaya yapılması planlanan işlemler sırasıyla hekim tarafından uygulanır. Planlanmış işlemler ve istenilen görüntü dışında doktor müdahalesi yapılmaz. Bu sebeple ameliyat sonrası beklenen sonuç birebir alınır.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği sonrası hastaların yüzünde şişlik ve ödem olması olağandır. Hastalar burun ve baş bölgelerinde ağırlık hissi yaşayabilir. Genelde ameliyat sonrası hastalar ağrı kesici kullanır. Operasyon sonrası sıklıkla hastanın göz çevresinde morluklar meydana gelir. Bu morluklar zamanla dağılır.

Burun estetiği olan hastalar operasyonun gerçekleştirildiği gün taburcu olabilir. Bazı hastaların 1 gün hastanede yatmaları da gerekli görülebilir. Ameliyat tam donanımlı hastane ortamında yapılır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları birden çok faktöre bağlı değişim gösterir. En etkili faktörler operasyonu gerçekleştirecek hekim, operasyonun yapılacağı hastane ve hastanın tipik özellikleridir. Kapalı veya açık ameliyat tekniklerinden hangisinin kullanılacağı da ameliyat fiyatını etkiler. Kapalı operasyonlar daha kolay ve daha uygun yapılan ameliyatlarıdır. Genel olarak burun estetiği fiyatları 3.000 TL ila 10.000 TL arasında farklılık gösterir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.