Çekik Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

17.05.2021
1.407
Çekik Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Çekik göz estetiği yapılışı yaklaşık 1 saatlik bir operasyonla tamamlanır. Hekim tarafından gözün üst katlanma kısmına işlem uygulanır. Ameliyat sürecine geçilmeden önce hastanın ameliyata uygun olup olmadığı muayene edilir. Hastanın yüz şekli ameliyatta önemli bir konudur. Çekik göz estetiği yapılırken sarkan göz kapağı görünümü yok edilir. Üst tarafa sabitlenen göz kapağı sayesinde sarkan göz hatları toparlanıp yukarı çekilir. Ameliyattan önce doktor gerekli muayene kontrollerini yapar. Gözdeki gevşek dokular belirlenen periost bölgelere asılmalıdır. İşlem sırasında doktor hastanın gözlerinin dış kısmında kesi açar. Cerrahi iplikle yukarı kaldırma işlemini yapar. Sarkık kısım kemik zarına sabitlendiği için badem göz şeklini alır. Ameliyattan sonra hafif morluklar ve kızarıklıklar oluşabilir ama genel olarak hızlı bir iyileşme süreci vardır.

Çekik Göz (Badem Göz) Estetiği Nedir?

cekik goz estetigi

Çekik göz estetiği kişilerin yüz ve göz yapısına göre uygulanabilecek bir cerrahi operasyondur. Göz kapağı düşük olan kişiler bu ameliyatı yaptırmayı tercih edebilir. Bunun yanında göz kapağında düşüklük olmayan ve sadece estetik olarak daha hoş bir görünüm kazanmak isteyenler de çekik göz ameliyatını yaptırabilir. Badem göz ameliyatı olarak da bilinen bu işlemde gözler dış köşelerinden açılır ve sarkık kısım yok edilir. Lokal anestezi ile yapılan ameliyatta dikişler uygulamadan yaklaşık 5 gün sonra alınır. Yüz hatlarını değiştiren bu badem göz ameliyatını son yıllarda hem genç hem orta yaşlı kişiler yaptırabiliyor. Badem göz ameliyatı kişinin kendisini psikolojik ve fiziksel olarak daha iyi hissetmesini sağlayabilir.

Badem Göz Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Badem göz ameliyatının iyileşmesi ve hastanın eski rutinine geri dönmesi 10’ü bulabilir. Badem göz ameliyatı yaptıran kişinin hastanede yatması gerekmez. Aynı zamanda göz çevresine herhangi bir sargı yapılmaz. Hastadan hastaya değişiklik gösterebilse de genelde ameliyattan sonra hızlı bir iyileşme süreci görülür. Operasyondan sonra bazı hafif kızarıklıklar, morluklar ve karıncalanmalar olabilir. Göz bölgesinde 1-2 gün hafif kızarıklık, şişlik, kaşınma ve ağrıya rastlanabilir. Ardından 3-7 günde bu morluk ve şişliklerde iyileşme görülür. Bu süreçte dikişli bölgenin mikrop kapmaması için hastanın özenli olması gerekir. Yaralar ve şişlikler iyileşmeden herhangi bir kimyasal ürünü ve makyaj malzemelerini kullanmamalıdır. Genelde eriyen dikiş kullanıldığı için dikiş alınması durumu sık sık yaşanmaz.

Ayrıca Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kimler Badem Göz Ameliyatı Yaptırabilir?

Badem göz ameliyatı yaptıranlar için aslında herhangi bir sınırlama yoktur. Son zamanlarda genç ve orta yaşlı kişiler tarafından tercih edilir. Göz yapısı ya da yaşa bağlı olarak sarkan göz kapaklarından rahatsız olanlar için uygun bir operasyondur. Sarkan göz kapaklarından kurtulmak isteyenler bu ameliyatı yaptırabilir. Sarkıklığın yüze verdiği yorgunluk hissesinden rahatsız olan kişiler çekik göz estetiği için bir estetik cerrahla görüşebilir. Doktor kontrolünden geçip yüz ve göz yapısı bu estetiğe uygun olanlar işlemi yaptırabilir. Yüz yapısında anomali olan kişiler, oval yüzlü kişiler, bakışları düşük olduğu için mutsuz görünen kişiler bu işleme uygun olabilir. Sarkma nedeninin dışında daha güzel bir görünüme kavuşacaklarını düşünen genç kişiler de bu ameliyatı yaptırmak isteyebilir.

Çekik Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası Nasıldır?

cekik goz estetigi

Çekik göz öncesi ve sonrası fazla riskli bir süreç değildir. Bu göz operasyonunda ciddi komplikasyonların görülme olasılığı çok azdır. Çekik göz ameliyatı yaptırmadan önce doktor gerekli muayene ve incelemeleri yapar. Göz yapısına bağlı olarak uygun askılama yeri ve yöntemi belirlenir. Hazırlık aşamasında kan ve idrar tahlilleri yaptırılır. Cilt dokusu hakkında bilgi edinilir. Operasyon bölgesel uyuşturma ile yapılır ve 30 ile 90 dakika arasında sürebilir. İşlemden sonra hastanede yatılmasına gerek yoktur. Günlük hayata devam edilebilir ama yaklaşık bir hafta dikkatli davranmak gerekir. Badem göz ameliyatının yapıldığı gün araba kullanılmamalıdır. Özellikle sigara kullananların gözünde kızarmalar görülebilir. Hasta 2. Günden sonra yüz yıkamaya ve banyo yapmaya devam edebilir. Nemlenme enfeksiyon riski oluşturduğu için bu sürede bölgeye su temasından kaçınılır. Kızarıklık ve şişlikler için soğuk pres uygulaması yapılabilir. Uyurken kişinin yatışını birkaç yastıkla desteklemesi ve sırt üstü uzanması tavsiye edilir. Dikişli bölgenin mikrop yapmaması için yüze makyaj ürünleri sürülmemelidir. Aynı şekilde kimyasal ürünlerin kullanılmaması gerekir.

Çekik Göz Estetiği Kalıcı Mı?

Çekik göz estetiğinin kalıcılığı uzun süre devam eder. Ameliyatın uygulandığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 5 ile 6 yıl arasında etkisini sürdürür. Göz yapınıza göre ameliyattan aldığını etki ve kalıcılık değişebilir. Uygulamanın hangi yöntemler yapıldığı kalıcılığı etkiler. Sadece ip askı yöntemini kullanmak cerrahi göz ameliyatına göre daha kısa sürer. Hastanın cilt yapısı, göz şekli ve yüz hatları yöntem seçimlerinde etkili olur. Yüz ifadenizde bir bozukluğa neden olmaz. İşlem süreci ve iyileşmesi kolay bir operasyon olduğu için rahatlıkla yaptırılabilir.

Ayrıca çene estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Çekik Göz Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Çekik göz estetiğinin fiyatı için net bir sayı vermek doğru olmaz. Çekik göz estetiği SGK kapsamının dışında kalır. Fiyatlar işlemin yapıldığı güzellik merkezine, doktorun tecrübesine ya da yönteme göre değişebilir. Genel olarak 1500 TL’den başlayan fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Fiyatı öğrenmek isteyenler gerekli estetik merkezleriyle ve doktorlarla görüşmelidir. Klinik ortamın durumu, kullanılan malzemeler estetik ameliyatın fiyatını değiştirebilir. Güvenilir bir hastanede ya da estetik merkezinde bu işlem kısa sürede yaptırılabilir. Riskli bir ameliyat olmadığı için günlük hayatınıza geri dönmeniz hızlı olur. Sarkan göz kapaklarını yüzünüze verdiği uykusuzluk, mutsuzluk ifadelerinden kurtulmak için yaptırabilirsiniz. Bu estetik işlem hem sosyal hayatınızı hem psikolojinizi olumlu olarak etkileyebilir. Göz çevresine yapılan uygulama görme problemlerine neden olmaz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.