Diş Beyazlatma Fiyatları 2021

05.04.2021
1.115
Diş Beyazlatma Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Diş beyazlatma fiyatları lazer tipi ve ev tipi olmak üzere farklı fiyat tarifesine göre ücretlendirilir.  Diş beyazlatma fiyatları 2021 lazer ve ofis tipi yöntemlerine göre ortalama olarak 900 TL -2000 TL arasında değişmektedir. Ev tipi uygulama ile gerçekleşen jel sürülen diş beyazlatma yöntemi fiyatları 600TL-900TL arasında değişmektedir.

Diş Beyazlatma Nedir?

dis beyazlatma nedir

Diş beyazlatma (bleaching) dış yüzeyinde görülen renklenmeleri ve ciddi leke sorunlarını ortadan kaldıran teknik uzmanlık gerektiren bir yöntemdir. Uygulama, dişleri sarı olan ve gülüşünün daha iyi fark edilmesini sağlayan hastalar tarafından tercih edilen, son yılların en çok rağbet gösterilen uygulamaları arasında görülmektedir.

Diş Beyazlatma Öncesinde Neler Yapılır?

Diş beyazlatma öncesinde ilk olarak diş hekimi, dişlerin üzerinde yer alan tartar, plak ve diş taşı temizlenerek ağız ve diş sağlığı güvence altına alınır. Diş taşı temizliği sonrasında diş yüzeyleri parlatılarak dış beyazlatma işlemi profesyonel bir şekilde beyazlatma operasyonu için hazır hale getirilir. Hastanın dişlerinde yer alan çürük, ağrı, hassasiyet gibi başka diş problemleri varsa öncelikle beyazlatma işleminden hemen önce bu hastalıkların giderilerek tedavi ettirilmesi gerekir. Sonraki aşamada hastanın seçmiş olduğu diş beyazlatma yöntemi uyunmalıdır.

Diş Beyazlatmanın Zararı ya da Yan Etkisi  Var mı?

Diş beyazlatma zararı ya da yan etkisi bakımından; diş beyazlatma işlemi doğru, eksiksiz ve kaliteli teknik cihaz sistemiyle yapıldığında uygulamanın kişiye herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Diş sararması günümüzde daha çok dış etkenler sonucu oluştuğu için yediğiniz, içtiğiniz şeylere dikkat ederek ağız diş sağlığınızı korumaya özen göstermelisiniz. Sigara, çay, kahve ve kola lekelerini gidererek dişinizi doğal rengi ile buluşturabilir, daha parlak, beyaz ve sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi 18 yaşından büyük tüm bireylere uygulanmakta olup, diş beyazlatma sürecinde herhangi bir ağrı, yan etki vb. şikâyet bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Diş beyazlatma fiyatını etkileyen faktörler şunlardır:

  • Tercih edilen diş beyazlatma tekniği
  • Diş hekiminin başarısı ve tecrübesi 
  • Diş beyazlatma derecesi
  • Tedavide kullanılan malzeme ve teknik cihazların kalitesi
  • Gerekli görülürse diş beyazlatma işleminin tekrar edilmesi

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri ofis tipi ve ev tipi diş beyazlatma uygulamalarıdır. Diş beyazlatma yöntemleri kişinin beklentilerine göre değişir. Dişin beyazlatma seviyesi, uygulanacak olan yöntemin daha kısa ya da uzun sürmesine neden olur. Diş hekiminiz sizi bu konuda ve operasyon süreci hakkında bilgilendirecektir.

Ofis tipi beyazlatma, diş kliniği merkezi ve diş hekimleri tarafından lazer ışınıyla uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Uygulamada hekim ilk olarak diş eti bölgesini korumak amacıyla diş etinin dişlerle birleştiği noktada 3- 5 mm kalınlığında ışıkla sertleştiren bir bariyer uygulaması işlemi gerçekleştirir. Bariyer sistemi diş ve diş eti arasında bir mesafe kurar. Bir süre bekledikten sonra diş yüzeylerine sürülen özel beyazlatıcı jeller dişin kaynağına tutularak diş beyazlatma işlemi titiz bir şekilde yürütülür. Ofis tipi beyazlatma işlemi uygulanıp tamamladığında diş beyazlığı 1-2 ton açılmış olur. Bu diş beyazlatma işleminin kalıcılığı son derece yüksektir. Bu sayede uzun yıllar dişleriniz parlaklığını ve beyazlığını kaybetmeden kalıcılığını korur. 

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi; diş hekimi gözetiminde uygulanan, hastanın alt, üst çene ölçülerinin alınarak sonrasında çene yapısına uygun olarak şeffaf plak kullanılan bir tekniktir. Diş rengi ne kadar açılmak isteniyorsa o derece jel uygulanır. Diş hekimi plak ile beyazlatıcı jel hastaya verilerek bunları nasıl kullanması gerektiği etraflıca anlatılır. Hasta 2-3 hafta süreyle beyazlatıcı jelle doldurduğu plağı gün içinde kullanmak üzere takarak çok uzun süre kullanmaya devam eder.

Ayrıca kanal tedavisi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Olur?

Diş beyazlatma işlemi 3 seansta uygulanır. Beyazlatma uygulaması ilk olarak ağartama yöntemi ile başlatılmaktadır. Sonrasında dişlerdeki lekeler parçalanma yöntemi ile dağıtılmaktadır. Dişler parlatılarak dişin kalıcı olarak beyazlatılması için lazer yöntemi uygulanarak diş rengi stabil hale getirilerek hızı bir şekilde sabitlenir. Diş etlerinin susuz kalmadan sağlıklı gelişimini devam ettirmesi için beyazlatıcı jeleler kullanılır. Bu sayede dişeler çatlamadan, kırılmadan sağlıklı bir şekilde gelişim gösterir. Normal zamanlarda dahi dişlerde uzun süre kalan yemek parçacıkları dişte renk değişimine neden olmaktadır. Beyazlatma işlemi için hangi yöntemi kullanacağınızı doktorunuzla birlikte karar vererek diyet listesini özenli bir şekilde uygulamaya dikkat etmelisiniz. 

Dişlerinizin uzun yıllar beyaz ve sağlıklı bir şekilde parlamasını istiyorsanız muhakkak uzman klinik desteği almanın yanında indirimli diş beyazlatma fiyatları 2021 tercih etmeli,size verilen diyet programını titizlikle uygulamalısınız. Diş beyazlatıcı jelin yan etkisi olmamakta, dişlerin beyaz ve sağlıklı bir şekilde bakım yapılmasında son derece etkisi bulunmaktadır. Bazı vakalarda soğuk sıcak hassasiyeti diş sağlığını oldukça etkilemektedir. Diş problemleri çok büyük görünmese bile doktorların uyguladığı Flor Opal Yöntemi sayesinde bu sorunlar oldukça etkili ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Dişlerin rengi tamimiyle sarıysa ve düzelmeyecek kadar sorunluysa bazı hastalara takma diş yöntemi uygulanmaktadır. Bu uygulamanın yerine Bleaching yöntemi denilen diş beyazlatma yöntemi sayesinde dişlerinizi kısa sürede on katına kadar açabilir daha sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. 

Kalıcı Diş Beyazlatma Yönteminde Tedavi Nasıl Uygulanır?

kalici dis beyazlatma nedir

Kalıcı diş beyazlatma yönteminde uygulanan tedavi yöntemi profesyonel olarak doktorun gerçekleştirdiği uzman tedavi hizmetleridir. Diğeri de doktorun evde önerdiği tıbbi uygulamaları kapsar. Her iki yöntem de yukarıda belirtilen süreçlerde titizlikle uygulanarak dişlerin porselen görünüm kazanmasını sağlar. Bu uygulamalar oldukça etkili ve yararlı diş beyazlatma uygulamalarındandır. Doktorunuzla ortak karar vererek istediğiniz diş beyazlatma uygulamasını tercih edebilir, diş sağlığınızı koruyarak doğal dişlerinizle keyifle gülümsemeye devam edebilirsiniz.

Lazer Yöntemi ile Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer yöntemi ile diş beyazlama işlemi sararmış ya da sararmaya yüz tutmuş bakımsız dişlerin yüzeyinde lazer ışığının bir süre bekletilmesi işlemidir. Lazer ışığı dişin beyaz bir görünüme kavuşmasını sağlarken aynı zamanda dişin yapısını bozmadan, diş etlerine zarar vermeden teknik uzmanlık kalitelisiyle dişleri beyazlatır. Beyazlatma jeli kullanıldıktan sonra lazer ışığı ile uygulanan tedavi ile kimyasal seans süreci başlatılır. Tam olarak yarım saat içinde işlem bitirilerek diş beyazlatma operasyonu hızlı ve kaliteli bir şekilde sonuçlandırılır. Dişleriniz fazla sararmış ve siyahlaşmış bir haldeyse birkaç seansta bile dişlerinizin ne kadar bakımlı, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandığını fark edebilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi için muhakkak alanında uzman bir hekime danışmalısınız. Kullandığınız ilacın tedavi süresini ve kullanım şeklini doğru analiz ederek ağız ve diş bakımınızı bilinçli bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Dişlerinin uzun süre parlak ve daha temiz bir halde görünmesini istiyorsanız diş ipi kullanmalısınız. Sağlıklı ve mutlu gülüşler için alanında uzman kadro ile hizmet veren hastane ve klinkeri araştırarak işin ehli profesyonel diş hekimlerinden destek almalı, diş beyazlama fiyatları 2021 ücret tarifelerini analiz ederek diş beyazlatma hizmeti almalısınız. Dişlerde oluşan renk değişimlerinin önüne geçen, dişlerin daha kristal görünmesini sağlayan yukarıda belirtilen yöntem ve uygulamalardan bir tanesini tercih ederek sosyal hayatınıza güvenle devam edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.