Kalça Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

30.05.2021
980
Kalça Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Kalça botoksu adı verilen bir uygulama yoktur. Botoks, özel bir tür bakteriden elde edilen bir ilaçtır. Yüz bölgesine estetik sebepler ile uygulandığında yoğun mimiklerin kullanımına bağlı olarak çizgilerde hızla azalma ortaya çıkarır. Bu etkisi genellikle 3 ila 4 ay arasında sürer ve 6 ayda bir yenilenmesi önerilir. Aşırı terleme sebebiyle de kullanılması durumunda koltuk altı, el ve ayak gibi bölgelerde terlemeyi yüzde 70 ila 80 oranında azaltır ve bu etkisi de yine yaklaşık olarak 6 ay kadar sürer. Aynı zamanda diş sıkması rahatsızlığı ya da başka sebeplerle de botoks uygulanabilir. Ancak botoksun kalça üzerinde herhangi kalça botoksu gibi bir kullanımı yoktur. Kalça bölgesinde genellikle selülit tedavileri, Lipoliz gibi yağ yakımını sağlayan uygulamalar ve dolgu gibi estetik uygulamalar yapılmaktadır.

Popo Estetiği Nedir?

kalca botoksu neden yaptirilir

Popo estetiği, farklı bazı tekniklerin kullanılması ile yapılan bir işlemdir. Kişinin kalça tipine ya da şekline göre bu durum farklılık gösterebilir. Bazen ‘gluteal implant’ yani kalça protezleri kullanılarak estetik bir görünüm kazanılabildiği gibi bazen de liposuction ile de kalça şekli daha kalkık ve çekici hale getirilebilmektedir. Liposuction, obezite gibi kilo problemleri olmayan ancak bölgesel zayıflama yöntemleri ile de giderilmeyen problemlerde uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile fazla yağ dokusu alınarak bölgenin daha güzel görünmesi amaçlanır.

Ayrıca saç ekimi hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Popo Estetiği Kimlere Uygulanır?

Kalça estetiği operasyonunun yapıldığı kişiler, daha çok dış görünüşünden rahatsız olanlardır. İnsan vücudunun bazı bölgeleri, estetik olarak daha fazla belirginliğe sahiptir. Kalçalar da vücudun estetik açısını en çok etkileyen bölgedir. Bu yüzden kalçalarının daha güzel görünmesini isteyen kişiler genellikle popo estetiği yaptırmak isterler. Genel olarak aşağıdaki durumlara sahip kişiler popo estetiği yaptırmaktadırlar:

  • İnce yapılı fiziğe sahip olan kişiler;
  • Poponun bele yaptığı açının geniş olması durumunda popo estetiği yapılmaktadır.
  • Önemli oranda kilo alıp veren kişilerin popo bölgesinde sarkmaların meydana geldiği kişiler;

Popo Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Kalça estetiği operasyonunun farklı türleri bulunmaktadır. Bu çeşitler hastaların talep ve ihtiyaçlarına bağlı olarak belirlenir. Popo estetiği türleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Popo büyütme estetiği;
  • Popo dikleştirme estetiği;
  • Popo germe estetiği.

Görüldüğü üzere kalça botoksu, popo estetiği için uygulanan uygulamalar arasında yer almaz.

Popo Büyütme Nedir?

Popo büyütme operasyonu, karın germe ameliyatı gibi en çok kullanılan vücut estetiği yöntemlerinden biridir. Popo bölgesinin estetik ve kavisli görünmesi özellikle kadınlar için oldukça büyük önem arz etmektedir. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklinde popo görünümü arzu edilen bir görünümüdür. Ancak genetik özellikler, yerçekiminin etkisi, ilerleyen yaş, sık kilo alıp verme, gebelikler gibi birçok faktör poponun şeklinin bozulmasına ve kalça kafesinin değişmesine sebep olur. Oluşabilecek problemlerden bazıları poponun hacmini tamamen kaybederek düzleşmesi, sarkması olabilir. Popo büyütme ameliyatları bu gibi durumlarda tercih edilmektedir.

Popo Dikleştirme Operasyonu Nedir?

Popo dikleştirme estetiğinde genellikle kullanılan yöntem; lazer liposuction adı verilen yöntemdir. Bu yöntem ile popo bölgesindeki fazla yağlar alınmakta ve lazer ile poponun dikleştirilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bu işlem sayesinde poposunda selülit görünümü olan kişiler de selülit sorunundan kurtulmaktadır. Popo dikleştirme operasyonlarında askılama yöntemi de sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Lazer liposuction işlemi sonrasında kalçada askılama yapılarak poponun daha dik olarak görünmesi temel amaçtır.

Popo Germe Operasyonu Nedir?

Popo germe estetiğindeki temel amaç, poponun şekillendirilmesi ve popoya yeni bir form kazandırılmasıdır. Bu estetik operasyon sayesinde yaygın ve şekil bozukluğu olan popoların gergin bir yapı kazanması sağlanır ve hastalar istedikleri görünüme kavuşur.

Popo estetiğinde silikon ve protez kullanımı dışında yağ dokusu işlemi de uygulanabilir. Kişilerin uygun olan yerlerinden alınan yağ dokusu, kalça bölgesine yerleştirilir ve popo estetiği sağlanabilmektedir. Fakat bu uygulamanın gerçekleşmesine engel olabilecek bazı durumlar da bulunmaktadır. Eğer başvuran kişilerde yeteri kadar yağ dokusu bulunmuyor ise vücuttan alınacak olan yağ dokusu yetersiz kalacaktır ve çoğu zaman kalça bu yağ dokusu ile istenilen dolgunluğa kavuşamayacaktır. Bu nedenle, yağ dokusunun alınması ve kalçaya yerleştirilmesi işleminin yapılabilmesi için kişilerin yeteri kadar yağ dokusuna sahip olması gerekmektedir.

Ayrıca sakal ekimi hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Popo Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nedir?

kalca botoksu avantajlari

Popo estetiği ameliyatında dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Popo estetiği ameliyatları sonrasında hastaların birkaç hafta yaşantılarına dikkat etmesi ve doktor tavsiyelerinin dışına çıkmaması önerilir. Özellikle ilk iki hafta popo estetiği yaptıranlar için oldukça önemlidir. Genel olarak dikkat edilmesi gereken faktörler şu şekildedir:

  • Popo estetiği sonrası kişiler için tuvalet yapma alışkanlıkları oldukça önemlidir. Tuvaletlerde bulunan taharet musluklarına, tuvalete otururken dikkat edilmelidir.
  • Kesi atılan ve dikiş yapılan bölgenin özellikle iyileşene kadar hijyenik tutulmasına özen gösterilmelidir.
  • Operasyon sonrası hastalara gerekli durumlarda kalçadan iğne yapılması tavsiye edilmez.
  • Ameliyattan sonra doktorun belirttiği süreye kadar popo üzerine oturulmamalıdır.

Popo Estetiğinde Ameliyatsız Yöntem

Popo estetiğinde ameliyat gerektirmeyen yöntemler de uygulanmaktadır. Ameliyatsız olarak; kesi atılmadan gerçekleştirilebilen bu operasyonlar hem daha kısa sürede yapılmakta hem de hastaların iyileşmesi oldukça kısa sürmektedir. Dolayısı ile ameliyatsız estetik operasyonlar hastalara konfor sunmaktadır. Bu operasyonlardan bir tanesi de popo estetiğidir. Ameliyatsız bu yöntemler sayesinde hastalar, diledikleri popo görünümüne kolaylıkla sahip olabilmektedir.

Popo estetiği ameliyatsız olarak gerçekleştirilen operasyonları kalça botoksu değildir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Operasyonlarda genellikle su bazlı dolgular kullanılmaktadır. Popo ve basen bölgesine hacim kazandırmak ve popo bölgesini büyütmek amacıyla kullanılan bu su bazlı dolgular kalıcı bir etki yaratmamaktadır. Dolayısı ile bu işlem geçici bir işlemdir ve yaklaşık olarak 5 sene kalıcılık göstermektedir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.