Karın Germe Ameliyatı Fiyatı 2021

02.05.2021
2.033
Karın Germe Ameliyatı Fiyatı 2021
REKLAM ALANI

Karın germe ameliyatı orta ve alt karın bölgesindeki fazlalıkların alınması ve estetik bozuklukların giderilmesidir. Karın germe ameliyatı ile karın içerisindeki karın duvarı kasları sıkıştırılarak ve gerilerek hastalara düz ve fit bir karın görüntüsüne kavuşma olanağı sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Yapılışı

karin germe

Karın germe ameliyatı tam donanımlı bir hastane ortamında yapılan bir ameliyattır. Bu estetik ameliyat gerçekleştirilirken hastalara anestezi uygulanır. Mini karın germe ameliyatı olarak anılan operasyonlar da ise sedasyon da yeterli olur. Hangi cerrahi müdahale ile karın germe ameliyatı yapılacağına hasta ve doktor birlikte karar verir. Bu karada doktorun tavsiyesinin dinlenilmesi tavsiye edilir.

Karın germe ameliyatı süre olarak 4 ila 6 saat aralığında tamamlanan bir operasyondur. Genelde hastalarda iç çamaşırı ile örtülebilen, göbeğin 8-10 cm aşağısında kalan bir kesi izi kalır. Karın germe operasyonları esnasında doktor gerekli görürse yeniden göbek deliğine şekil verebilir. Bu şekil verme yöntemine çok ileri seviyede deri deformasyonu olan karın germe ameliyatlarında başvurulur.

Karın germe operasyonu esnasında sarkan deri kesilerek alınır. Hastanın ihtiyaç duyulan oranda fazlalık olan yağları da vücuttan çıkarılır. Göbek çevresinde göbek deliği transferi yapmak için ikinci bir kesi açma işlemi yapılır. Karın derisi yukarıdan aşağıya olacak yönde gerdirilerek dikilir. Bu işlem ile birlikte operasyon tamamlanmış olur.

Bu operasyon sonucunda karın bölgesindeki kaslar sıkılaşmış ve düz bir görüntüye kavuşmuş olur. Ameliyat tamamlandıktan hemen sonra hastalara korse giydirilir. Hastanın bir süre korse ile hayatına devam etmesi ameliyat sonucu pekiştirir.

Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin?

Karın germe ameliyatı olacak kişiler çeşitli sebeplerle büyük oranlarda kilo kaybı yaşamış kişilerdir. Normal vücut ölçülerine sahip olan birçok kişinin bile karın bölgesinde bazı sarkmalar ve gevşemeler olabilir. Doktorların gerekli görmediği ölçüde küçük sarkmaları olan hastalara karın germe ameliyatı önerilmez. Fakat karnındaki sarkma ve deforme görüntü yüksek derecede olan hastalara karın germe ameliyatı önerilir.

Karın germe ameliyatı çok fazla oranda kilo kaybı yaşamış ve çoğunlukla ani şekilde spor takviyesi olmadan kilo kaybetmiş hastalara yapılır. Vücut çok fazla kilo kaybettiğinde karın bölgesinin gergin yapısı da gittikçe yerini büzüşmüş ve gevşemiş bir yapıya bırakır. Bu görüntü estetik olarak hoş olmayan deforme bir karın görüntüsüdür. Ana sebebi sarkan deridir ve karın germe ameliyatlarında bu fazla deri alınır.

Karın germe ameliyatı ile hala kilo fazlalığı olan hastaların talepleri ile yağ alımı da yapılır. Bu operasyonlarda fazla deri ile birlikte depolanmış fazla yağlar da hastadan alınır. Fazla kiloları ile birlikte karın bölgesinde deformasyonu olan hastalar da karın germe ameliyatı olup aynı operasyon içerisinde yağlarını da aldırabilirler.

Karın germe ameliyatını isteyen ve doktor tarafından uygun bulunan her hasta olabilir. Bu estetik bir operasyon olduğu için öncelikle hastanın bu operasyonu kendi rızası ile olmak istemesi gereklidir. Bu operasyon bazı çok ileri seviye hastalarda mecburiyet haline de gelebilir. İsteyerek ve yapılmasının kesimlikle gerekli olduğu durumlarda doktor onayı ile isteyen herkes karın germe ameliyatı olabilir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme

Karın germe ameliyatı iyileşme süreci ameliyat sonrasında karın çevresinde baskılı bir sargı ile başlar. Bu sargının sarılmasının amacı ameliyat sonrası meydana gelebilecek tüm sorunları engellemektir. Şişlik, ödem ve enfeksiyon gibi sorunlar sargı sayesinde önlenebilir. Dışarıdaki sargı ile beraber cilt altına dren denen kanama önleyici tıbbi malzemelere de yerleştirilir. Olası bir deri altı kanamada hastanın kanamasının önlenmesi drenler sayesinde sağlanır. Drenler hasta vücudundan 1 ila 2 gün arasında bir süre içerisinde alınır.

Ameliyattan sonraki süreçte hastalara dizlerinin arkasına yüksek yastıklar koyarak yatmaları tavsiye edilir. Bu yastıklar sayesinde hastalar dizleri bükülü şekilde uyur ve karın bölgelerindeki gerginlik azalır. Operasyon sonrası ilk birkaç gün karında şiddetli gerginlik sebebi ile eğik pozisyonda yürümek gerekir fakat bu günler ilerledikçe normale döner.

Karın germe operasyonlarından sonra nadiren de olsa hastaların enfeksiyon kaptığı ve karın altında şişliklerle karşılaştıkları durumlar vardır. Bu neden ile operasyonun gerçekleştiği bölgeye operasyon sonrası ekstra dikkat edilmesi ve temiz tutulması tavsiye edilir. Gelişen komplikasyonlar iyileşme sürecinin uzamasına ve daha sancılı hale gelmesine neden olur.

Ayrıca yağ enjeksiyonu hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı İz Bırakır Mı?

Karın germe ameliyatı iz bırakan bir ameliyattır. Bu ameliyat esnasında hastanın karın bölgesinin altına kesi açılır. Açılan kesiler ile fazla deri vücuttan ayrılır. Kesi açılması ameliyat sonrası iz kalmasına neden olur. Fakat bu ameliyatta açılan kesinin bıraktığı izler dışarıdan bakıldığında görülemeyecek kısımdadır. İç çamaşırının içerisinde göbeğin 8-10 cm altında yer alır. Bu sebeple zamanla rengi açılıp gittikçe yok olan kesiler dışarıdan bakıldığında diğer insanlar tarafından görülemez.

Mini karın germe ameliyatı olan hastalarda ise daha küçük izler kalır. Aynı zamanda karın germe operasyonlarında doktorlar yine kamufle olacak şekilde belin iki yanına doğru da kesi açabilirler. Kesilerin büyüklüğüne ve nereden açılacağına hastanın sorununa göre doktor karar verir. Her ihtimalde doktor hastada kalacak izleri kamufle bölgelere doğru ayarlamaya çalışır.

Karın Germe Ameliyatı Yöntemleri

karin germe

Karın germe ameliyatı yöntemleri temel anlamda 2 tanedir. İlki total karın germe ameliyatı, diğeri ise mini karın germe ameliyatıdır. Total karın germe ameliyatından daha yüksek boyutta deformasyon vardır. Karın büyük alanda germe işlemi gerektirir. Hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Operasyon 1,5 ila 2 saat aralığında bir sürede sorunsuz tamamlanır. Ameliyat sonrası hastaya geçici dren verilerek kanamalar önlenir. Hastaların 1 ila 2 gün arasında hastanede yatmaları gerekir.

Mini karın ameliyatı yöntemi daha düşük deformasyon olan hastalarda kullanılır. Operasyon yine hastane ortamında gerçekleştirilir fakat genel anesteziye gerek olmayabilir. Operasyon daha kısa sürede daha küçük çaptadır. Hastalar ameliyat oldukları aynı gün taburcu edilirler. Hastalar ameliyattan sonraki gün yardım alarak yürüyebilirler.

Her iki ameliyattan sonra da hastaların ağır spor yapmaması ve yavaşça gündelik hayatlarına dönmeleri gerekir. Hangi ameliyat yönteminin kullanılacağına tamamen hekim karar verir. Hastanın karın bölgesindeki deformasyon ameliyat yöntemi üzerindeki en büyük etkendir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları hastanın karın bölgesindeki deformasyon, ameliyatı yapacak doktor ve ameliyatın yapılacağı hastane gibi faktörlere bağlı olarak değişir. En büyük etken hastanın geçireceği operasyonun ne kadar güçlükte olduğu ve hangi teknikle yapılacağıdır.

Hafif deformasyonların olduğu ve mini karın ameliyatlarının yapıldığı operasyonlar daha uygun fiyatlıdır. Ağır deformasyonların olduğu uzun süren total karın germe operasyonları daha yüksek fiyatlı yapılır. Bu operasyonlar içerisinde yağ alımı da yapılması fiyatın yükselmesine neden olur.

Operasyonu gerçekleştirecek doktorun alanındaki uzmanlığı ve tecrübesi ameliyat fiyatı üzerinde oldukça etkilidir. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastanenin ücretlendirme politikası da ameliyat fiyatını belirleyici rol oynar. Genel olarak karın germe ameliyatı fiyatları 10.000 TL ila 21.000 TL aralığında değişim gösterir. En doğru ameliyat fiyatı doktor muayenesi esnasında hastanın tipik sorunlarına göre belirlenir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.