Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatı 2021

03.05.2021
1.475
Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatı 2021
REKLAM ALANI

Kaş kaldırma estetiği kaşının duruşunda düşüklük olan kişilerin isteğine bağlı olarak yapılan bir estetik operasyondur. Kaş yüz estetiğinde önemli rol oynayan başlıca güzellik unsurlarındandır. Halk arasında “yay gibi” şeklinde ifade edilen kalkık kaşlar özellikle kadınların aradıkları güzellik unsurlarından birisidir.

Kaş kaldırma estetiği özellikle son yıllarda yaygın olarak yapılan sorunsuz ve risksiz bir estetik operasyondur. Bu operasyon hastaların talep ettiği ve gerekli durumlarda doktorların hastalarına tavsiye ettiği basit bir operasyondur. Kadın ve erkek tüm hastalar kendi arzuları doğrultusunda kaş kaldırma operasyonu geçirerek istedikleri kaş ve göz şekline sahip olabilirler. Kaş kaldırma estetiği sadece kaşın değil gözün ve yüzün de çok daha estetik görünmesine imkan tanır.

Kaş Kaldırma Estetiği

kas

Kaş kaldırma estetiği kaştaki estetik olmayan görüntüyü gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Kaşların düşük olması kişileri olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Aynı zamanda estetik olarak da güzel bir görüntü değildir. Pek çok kadın kaşlarını farklı şekillendirme teknikleri ve makyaj denemeleri ile bu sorundan kurtulmaya çalışır. Kaş kaldırma estetiği ile kaştaki istenmeyen görüntüden kalıcı olarak ve en iyi sonuçla kurtulmak mümkündür.

Kaş Kaldırma Estetiği Hakkında

Kaş kaldırma estetiği hakkında en yaygın bilgi genellikle 30 ila 60 yaş arasında kadın hastalar tarafından çok tercih edildiğidir. Kaş kaldırma estetiği ile gözle görülür olan tüm yaşlanma ve yorgunluk belirtileri yüzden silinir. Bu operasyonu geçiren hastalar çok daha genç ve güzel bir görünüme sahip olurlar. Çok az uyunan zamanlarda bile kalkık kaşlar dinlenmiş ve canlı bir görünüm verir.

 Kaş kaldırma estetiğini plastik cerrahları yapar. Plastik cerrahisinde uzmanlaşmış hekimler yüzde altın oranı sağlamaya yönelik estetik operasyonlar gerçekleştirirler. Hastaların yüzüne en doğal ve en estetik ifadeyi kazandırmak bu cerrahi dalın hedefidir. Kaş kaldırma estetiği de plastik cerrahların yüzün bütünsel güzelliğe kavuşması için önerdiği yüz estetiklerinden birisidir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği

Ameliyatsız kaş kaldırma estetiği olunması mümkündür. Hastaların kaşlarını kaldırmak için ameliyat etmeden kullanılan ameliyatsız yöntemler de iyi derecede sonuç verir. Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerinin kullanılmasına doktorlar karar verir. Doktorların önerisi ve yönlendirmesi sonucunda ameliyat ihtiyacı duyulmayan hastalarda aşağıdaki kaş kaldırma yöntemleri kullanılır:

  • Botoks ile kaş kaldırma yöntemi: Bu yöntem 18 yaşını doldurmuş tüm hastalara uygulanabilir. Botoks yöntemi ile hastaların kaşlarının çatıklığı ve düşüklüğü aynı anda önlenebilir. Tedavi etkisi 6 ay sürer. 6 aylık süre dolduktan sonra tedaviyi yenilemek gereklidir. 6 ay süreden sonra kaşlar tedavi öncesi haline dönerler. Ayrıca botoks yönteminde kaş kaldırma ile kaş çatıklığı giderilirken aynı zamanda kaz ayaklarında da açılma görülür.
  • Dolgu ile kaş kaldırma yöntemi: Yaşlanmanın etkisi ile şakaklarda meydana gelen yağ erimesi ve kemik kaybı ile kaşlar aşağı doğru inerek düşük bir görüntü sergiler. Kaşın üzerinde yer alan kemik dokusuna dolgu uygulaması yapılarak kaş yukarı kaldırılabilir. Bu kaş kaldırma yönteminin dayanıklılık süreci 1 yıl ila 1,5 yıl aralığında hastaya göre değişir.
  • İple kaş kaldırma yöntemi: Kalıcı veya geçici özellikte tırtıklı yapıya sahip ipler kullanılarak hastalara kaş kaldırma işlemi yapılabilir. Bu yöntemde kullanılan ipler dışarıdan gözle görülür iz bırakmak bu sebeple yüz güzelliğini bozmaz. Aynı zamanda dayanıklılık ömrü 2 yıl ila 4 yıl arasında uzun bir süredir. Operasyon sonrası hasta hemen gündelik hayatına dönebilir. Bu yöntemde 2 tane sağ kaş için 2 tane sol kaş için 4 tane tıbbi ip kullanılır.

Ameliyatlı Kaş Kaldırma Estetiği

kas kaldirma nedir

Ameliyatlı kaş kaldırma estetiği plastik cerrahın uygun gördüğü hastalarda uygulanan bir yöntemdir. Eğer hastanın kaşları ameliyatsız sonuç alınamayacak ölçüde düşük ise veya hasta daha kalıcı bir çözüm istiyor ise ameliyat ile kaş kaldırma yöntemleri kullanılır. Ameliyat ile yapılan kaş kaldırma işlemleri ameliyatsızlar kadar kolay olmasa da yine kolay yöntemlerdir. Diğer estetik ameliyatlara göre kaş kaldırma ameliyatı oldukça basit ve risksizdir.

Ameliyat ile yapılan kaş kaldırma operasyonlarında tıpkı ameliyatsız operasyonlarda olduğu gibi birden çok farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden hastanın yaşına ve kaşlarındaki düşüklüğe en uygun olanını hekim seçer. Kaş kaldırma ameliyatları hastalara kalıcı olarak kaşlarında güzellik, gözlerinde güzellik ve bütün olarak yüz güzelliği vadeder. Kaş kaldırma ameliyatı olmuş hastalar eski yorgun ve yaşlı görüntülerini tamamen ameliyat öncesi süreçte bırakırlar.

Ameliyatlı Kaş kaldırma ameliyatında aşağıdaki ameliyat teknikleri kullanılır:

  • Temporal kaş kaldırma ameliyatı ile kaş kaldırma estetiği
  • Direkt kaş kaldırma ameliyatı ile kaş kaldırma estetiği
  • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile kaş kaldırma estetiği
  • Biplane kaş kaldırma ameliyatı ile kaş kaldırma estetiği

Kaş Kaldırma Ameliyatı İyileşme Süreci

Kaş kaldırma ameliyatı iyileşme süreci ameliyat tekniğine bağlı olarak değişir. Kaş kaldırma ameliyatları hem genel anestezi hem lokal anestezi hem de sedasyon kullanılarak yapılabilen operasyonlardır. Ameliyatın ne kadar süreceği hangi tekniğin kullanılacağına ve kaş kaldırma ile birlikte başka bir işlem yapılıp yapılmayacağına bağlıdır. Daha zorlu yöntemlerin kullanıldığı uzun süren ameliyatlar kısa bir farkla daha geç iyileşir.

Kaş kaldırma ameliyatı sonrası kesi izi kalmaz. Ameliyat sonrası eriyen özel bir dikiş atma yöntemi kullanılan operasyonlardır. Yüze uygulanan bir estetik operasyon olduğu için iz bırakmamak en önemli şeylerden birisidir.

Hastalar ameliyat sonrası hafif bir ağrı hissederler. Bu ağrı için isteyen hastalara doktorları ağrı kesici reçete edebilir. Hastaların operasyon sonrasında kendilerini rahatsız ve gergin hissetmeleri oldukça yaygındır. Operasyon sonrası şişme ve morluklar 1 hafta içerisinde inmeye ve dağılmaya başlar. Bu operasyonların iyileşme süreci oldukça kısadır. Hastalar çok kısa süre içerisinde gündelik hayatlarına dönebilirler. Ameliyat günü operasyondan birkaç saat sonra taburcu edilirler.

Duş almak için ameliyatın üzerinde 1 ila 2 gün geçmiş olması tavsiye edilir. İlk gün hastaların ameliyat yerine soğuk kompres uygulamaları önerilir. Ameliyattan 1 hafta sonra hastalar çalışma hayatlarına dönebilirler. Hastalar makyaj yapıp bu bölgeyi kamufle etmek isterse bunun sakıncası yoktur. Ameliyat sonrası 2 ila 4 hafta sonra spor yapmaya ve ameliyat öncesi yapılan tüm aktivitelere dönülebilir.

Ayrıca  kulak estetiği ameliyatı adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları

Kaş kaldırma estetiği fiyatları üzerinde en büyük etki hangi tekniğin kullanılacağıdır. Kaş kaldırma estetiği çok farklı tekniklerle ameliyatlı veya ameliyatsız yapılabilen bir estetik operasyondur. Ameliyatlı yapılan bir kaş kaldırma estetiği ameliyatsız bir kaş kaldırma işlemine göre daha yüksek fiyatlıdır. Hangi tekniğin kullanılarak estetik yapılacağına büyük ölçüde hekim karar verir.

Tekniği uygulayacak hekim de fiyat üzerinde oldukça önemli etkiye sahiptir. Hekimin alanında uzman ve tecrübe sahibi olması estetik operasyonun fiyatının yükselmesine neden olur. Operasyonun yapılacağı hastane de kendi ücretlendirme politikası ile operasyon fiyatını etkiler.

Hastalar kaş kaldırma estetiği ile ilgili en net bilgiyi doktor muayenesinde alırlar. Her hastanın yaşına, yüz yapısına, kaşlarındaki düşüklüğe göre uygulanacak estetik tekniği farklıdır. Hasta kendisi için en avantajlı tekniğin ne olacağına doktoru ile birlikte karar verir.

Tüm bu etkenler değerlendirildiğinde kaş kaldırma estetiği fiyatları 4.000 TL ila 15.000 TL aralığında değişim gösterir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.