Kirpik Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

14.07.2021
2.210
Kirpik Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Kirpik botoksu uygulaması dışarıdan kirpiğe herhangi bir müdahale yapılmadan doğal olarak kirpiklerin uyarılması ve beslenmesi işlemidir. Botoks uygulaması günümüzde vücudun çeşitli bölgelerine sıklıkla yapılan bir çeşit estetik tedavisidir. Ancak kirpik botoksu diğer botoks işlemlerinden biraz farklıdır. Bu botoks işlemi kirpikleri besleyen bir tür keratin maskesi olarak yapılır.

Keratin maskenin daha etkili olması ve kirpiklerin güzel bir görünüme kavuşması için kolajen, argan yağı, vitamin ve protein ile desteklenmesi önemlidir. Bu destekleyiciler sayesinde kirpikler daha gür ve canlı bir görüntü oluşturmaya yardımcı olur.

Kirpik Botoksu Nasıl Yapılır?

kirpik botoksu kimler icin uygundur

Kirpik botoksunun uygulanması için kişinin birkaç aşamadan geçmesi gerekir. Genellikle bu aşamalar 4 ile 6 seans arasında değişiklik gösterebilir. İşlem süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama olarak 1 saat gibi bir süre sonrasında işlem tamamlanmış olur. Kirpik botoksu uygulama adımları şu şekilde listelenmiştir:

  • Öncelikle kirpikler tamamen temizlenerek yağdan arındırılır. Ardından kirpik bigudisi yardımı ile kirpikler sarılır. Bazı uzmanlar kirpikleri bigudiye sarmak yerine göz altı ve göz üstü bölgelerini uygun ped yerleştirebilir.
  • Mikro çubuk aracılığı ile kirpiklere özel olarak hazırlanan jel solüsyon sürülür. Solüsyon sürüldükten sonra yaklaşık olarak 20 dakika kadar beklenir.
  • Ardından kirpiklere keratin bakımı yapılır.
  • Pigmentler sayesinde rimel efekti kirpiklere uygulanır.
  • Daha sonra botoks kolajen ile kirpiklere kalınlaştırma işlemi yapılır. İşlemin son aşamasında ise kirpikler protein ve bazı vitaminlerin yardımcı ile beslenir.

Ayrıca bişektomi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Vitamin Lash Botoks Nedir?

Vitamin Lash botoks uygulamasının amacı kirpiğin daha canlı bir görünüme kavuşması için besleme işlemi yapılmasıdır. Ancak bu uygulama tek başına yapılamaz. Bu botoksun yapılabilmesi için kirpik lifting ile beraber uygulanma şartı vardır. Tek başına uygulandığı zaman hiçbir sonuç elde edilemez. Kirpik lifting ile birlikte uygulanan bu botoks uygulaması bir tür keratin bakımı olarak bilinir.

Vitamin Lash botoks kirpiklerin beslenip uzaması ve dolgunluğunu artması için birebir etki gösteren bir tedavidir. Ameliyatsız bir işlem olduğu için herkes tarafından tercih edilir. Herhangi bir acı veya ağrı gibi bir durum oluşturmaz. Kirpik lifting işlemi kirpiklerin daha uzun ve kıvrımlı olmasını sağlarken vitamin botoksu uzun süreli bakım için ek olarak uygulanabilir.

Kirpik Lifting Uygulamasının Etkisi Nedir?

Kirpik lifting uygulaması hem evde hem de kliniklerde uygulanabilen bir tür kirpik tedavi operasyondur. Kirpiklere güzel bir görünüm kazandırırken aynı zamanda beslenmesine de yardımcı olur. Satın alarak evde de yapılan bir uygulamadır ancak uğraştırıcı olduğu için kişinin kendine yapması biraz zor olabilir. Kirpik lifting uygulaması sonucunda Kirpiklerin daha hacimli olduğu görülür. 

Kirpik lifting tedavisi kirpik botoksuna göre daha çok tercih edilen bir uygulamadır. Evde uygulamayı kendiniz yapsanız bile uzun süre etkili olduğunu görebilirsiniz. Kirpik Lifting işlemi doğal kirpiklerin üzerine uygulanır bir çeşit keratin bakımı olarak belirtilebilir. Güzellik merkezlerine giderek kirpik lifting uygulamasını kısa süre içerisinde yaptırabilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 ay kadar bir süre etkisi devam eder. Botoksa göre daha kolay bir uygulama olduğu için daha sık tercih edilir.

Kirpik Botoksu ile Kirpik Lifting Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kirpik botoksu ile liftingi ayıran en önemli özellik işlem kolaylığıdır. Kirpik botoks uygulaması diğer işleme göre daha zor olur. Kirpik botoksunun amacı doğal olan kirpiklerin uzayıp çoğalmasına yardımcı olmaktır. Kirpik lifting uygulaması ise doğal kirpiklerin boyanıp daha hacimli durması için tercih edilen bir bakımdır. Kirpik botoks işleminin daha zor olmasının yanı sıra aynı zamanda daha uzun süre kalıcılığını korur.

Kirpik lifting yapıldığı takdirde yaklaşık 2 ay sonra kirpikte bozulmalar meydana gelir ve bakımın etkisi kaybolmuş olur. Ancak kirpik botoksu yapıldığı takdirde yaklaşık 4 ay boyunca kirpiklerde kalıcılık sağlanmış olur. Kirpik lifting operasyonu sırasında veya sonrasında kirpikte bazı yanma durumları meydana gelebilir. Fakat kirpik botoksunda böyle bir durumla karşılaşma ihtimali çok düşüktür.

Kirpik Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Kirpik botoksundan sonra oluşabilecek yan etkiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Yan etkilerden en az derecede etkilenmek için bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Kirpik botoks uygulaması yapıldıktan sonra bir gün yani 24 saat boyunca kirpiklerin ıslatılmaması gerekir. Kirpik botoksunun kalıcılığı 4 ayı bulabilir fakat bu etkinin sürebilmesi için düzenli olarak özel bir bakım yapılması gerekir.

Kirpik botoksu uygulamasından sonra makyaj yapmakta herhangi bir sakınca yoktur. Makyaj çıkarılırken su bazlı temizleyiciler ile makyajı ovmadan nazikçe çıkarmak önemlidir. Bazı özel durumu olan kişilerde kirpi botoksunun yan etkisi daha farklı görülebilir. Örneğin hamile kişiler, simetri hastası olan kişiler ve herhangi bir göz problemi olan kişiler kimin etkilerini çok şiddetli bir biçimde görebilir.

Kirpik Perması Nedir?

Kirpik perma uygulaması için özel perma makaraları tercih edilir. Bu makaralar sayesinde kirpiklerin hacimli görünmesi sağlanır. Kirpiğin uzunluğu ve istenilen şekle göre kirpik permasının uygulaması değişiklik gösterebilir. Kirpik perması işlemi yaklaşık 50 dakika sürer. Kirpiklerin şekillenmesi oldukça zor bir işlemdir.

Geçici olarak şekillendirmek için birçok yöntem bulunur. Ancak daha uzun süreli şekillenme için de kirpik botoksu, kirpik perması ve kirpik lifting gibi uygulamalar tercih edilir. İşlemsiz şekillenmesi için de makyaj malzemeleri tercih edilir. Kirpik perması uygulamasıyla hayal ettiğiniz görüntü 1 buçuk aya kadar kalıcılık gösterebilir.

Ayrıca karın estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kirpik Perması Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

kirpik botoksu avantajlari

Kirpik permasında dikkat edilecek birkaç husus vardır. Kirpikler hassas olduğundan yapılan işlemlerden en az şekilde etkilenmek için bu hususlara dikkat etmek gerekir. Kirpik perma işleminin yapılabilmesi için alanında tecrübeli doktorlar ya da güzellik merkezlerinin tercih edilmesi önemlidir. Kirpik bigudisi ile yapılan perma için herkesin kirpik boyuna uygun olarak bigudi seçilmelidir. Bu sayede kirpiklerin gereğinden fazla ya da az kıvrılmasının önüne geçilir.

Eğer işlem titiz bir şekilde ve dikkatle yapılmazsa kirpiklerde kırılma oluşumu gözlenebilir. Ayrıca işlem için kullanılan solüsyonların taze ve kaliteli olması da sağlıklı kirpik görünümü için çok önemlidir. Tarihi geçmiş ya da ağzı açık kalmış solüsyonlar hemen etkisini kaybeder. Bu gibi etkenler dolayısıyla bozulmuş solüsyonla yapılan işlemlerden sonra göz mikrop kapabilir. Bunun yanı sıra operasyonun hijyenik olması açısından işlem için kullanılacak aletlerin kesinlikle başka bir işlemde daha önce kullanılmamış olması gerekir.

Kirpik Botoksu İçin Belirlenen Fiyatlar Nelerdir?

Kirpik botoksunun ücretleri birçok etkene göre farklılık gösterebilir. Genellikle vücudun belirli bölgelerine daha güzel bir görünüm kazanmak için botoks gibi estetik uygulamaları yapılır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok farklı cihazlar ortaya çıkmış ve farklı işlemler yapılmaya başlanmıştır. Kirpiklerin kıvrık ve hacimli durması herkesin günlük yaşantısında istediği bir durumdur.

Vücudun en dikkat çeken kısımlarından biri olan kirpiklerin hacimli görünmesi için de botoks uygulaması yapılabilir. Bu botoks işleminin yapılmasıyla birlikte kişi hayal ettiği görünüme kavuşabilir. Kirpik botoksu işlemi için belirlenen tutar 300 TL ile 500 TL arasında değişiklik gösterir. İşlemin yapıldığı klinik ve işlemi yapan kişi fiyatta büyük rol oynar.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.