Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Kol germe ameliyatı fiyatları yapılan tekniğe göre değişim gösterir. Hastaların kişisel faktörlerine, beklentilerine ve taleplerine göre fiyatlar değişir. Ortalama olarak 2021 yılında kol germe ameliyatı ücretleri 1000 TL’den başlayarak 4000 TL’ye kadar çıkar.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

kol germe estetigi kimler icin uygundur

Kol germe ameliyatının fiyatları belirli faktörlere göre değişir. Hastaların talepleri ve kişisel özellikleri en önemli faktörü oluşturur. Kol germe ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörler ise şu şekilde listelenebilir:

 • Hastanın kolunda meydana gelen sarkmalar
 • Hastaların tercih ettiği ameliyat yöntemi
 • Hastaların yaşı
 • Ameliyat olan kişilerin talepleri ve beklentileri
 • Ameliyat olan bireylerin başka bir estetik ameliyatı yaptırması
 • Hastane seçimi
 • Ameliyatı yapacak olan doktorun ismi ve uzmanlığı
 • Hastaların hastanede yaptırdıkları tetkikler
 • Ameliyat esnasında kullanılan cihazlar ve aletler

Kol germe ameliyatlarında her hasta için bu faktörler göz önünde bulundurulduğu için farklılık gösterir. Ameliyat olmak isteyen kişilerin doktorları ile iletişime geçerek kol germe ameliyatı fiyatlarını öğrenebilir.

Kol Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kol germe ameliyatı teknikleri hastaların cilt tipine, sarkan cildin miktarına bağlı olarak değişir. Kol germe ameliyatında kullanılan teknikler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Vaser Liposuction Yöntemi

İzsiz kol germe anlamına gelen yöntemde hastaların cilt elastikiyetinin iyi olması halinde uygulanır. Yönteme göre hastaların kollarından fazla yağlar çıkarılır. Daha sonra gelen sıkılaşma işlemi ise kendiliğinden oluşur. Vaser liposuction yönteminin uygulanması ile sıkılaşma işlemi kendiliğinden olur.

 • Mini Kol Germe Yöntemi

Görünmez kol germe olarak bilinen yöntemde hastaların kol germe işlemleri koltukaltından yapılır. Hastaların liposuction işlemi ile öncelikli olarak inceltilme işlemi yapılır. Doktorlar daha sonra deriyi koltukaltına doğru olarak çeker. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra koltukaltına atılan kesi kapatılır. Mini kol germe yöntemi ile hastaların ameliyat izleri görünmez.

 • Standart Kol Germe Yöntemi

Standart kol germe yöntemine cilt elastikiyetini aşırı kaybetmiş hastalara uygulanır. Kolda olan fazla yağlar ve cilt çıkarılır. Doktorlar ameliyat esnasında koltukaltından dirsek bölümüne kadar kesi atılır. Kolun iç bölgesinden işlem yapılır. Bu nedenle kola arkadan bakıldığında iz görülmez.

 • Uzatılmış İz Yöntemi İle Kol Germe

Uzatılmış iz yöntemine göre dirsekten başlayan kesi kolun üst kısmına ve koltukaltına kadar uzanır. Aşırı kol sarkması yaşayan hastalar için uygulanır.

 • Cerrahi Teknikle Kol Germe

Cerrahi teknikle kol germesi koltuk altından başlayan kesinin iç kol boyunca yapılması ile uygulanır. Doktorlar kesiyi attıktan sonra fazla olan yağı liposuction yöntemi ile alır. Gevşek olan cilt dokusunun çıkarılması ile derilere dikişler atarak işlem tamamlanır. Hastaların ve ameliyatın gidişatına bağlı olarak drenaj tüpü yerleştirilir. Hastaların şiş oluşumunu daha azaltmak için hastaya sıkı bandaj uygulaması yapılabilir.

Hastaların ve doktorların cilt tipine uygun olarak seçilen yöntemler ile ameliyat gerçekleştirilir.

Ayrıca  göz kapağı estetiği adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

Kol Germe Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süresi Nedir?

Hastaların kol germe ameliyatı olmasının ardından iyileşme süreci başlar. Ameliyat yerine pansuman yapılmasının ardından sıkı bir bandaj eşliğinde hastalar taburcu edilir. Hastaların 10 veya 14 gün arasında kollarını omuzlarının üstüne kaldırmaması gerekir. Doktorların tavsiyesine göre bu süre değişim gösterebilir. Bu uygulamanın nedeni hastaların dikişlerinin zorlanmaması ve zarar görmemesi içindir. Kol germe ameliyatının iyileşme süresi ise genellikle 7 gün olur. Günlük hayata 1 hafta içinde dönüş yapılabilir. Ancak fiziksel olarak çalışan kişilerin kol germe ameliyatının ardından tamamen iyileşebilmesi en az bir ay sürer. Bazen bu durum 6 haftada kadar çıkar. Hastaların iyileşme süresini kısaltmak için doktorların önerilerini dinlemesi ve uygulaması gerekir. Spor yapmak isteyen hastaların doktor tavsiyesi alması gerekir.

Kol Germe Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Kol germe ameliyatı fiyatları doğrudan olarak etkileyen etkileyen kişisel faktörler bulunmaktadır. Hastaların kol germe ameliyatı yaptırabilecek kişiler arasında olması gerekir. Kol germe ameliyatına uygun olan kişiler ise şu şekildedir:

 • Üst kol bölgelerinde fazla kalınlık olan kişiler
 • Hastaların kolalarında fazlalık olması
 • Hastaların kollarında sarkıklık olması
 • Hastaların kollarında oluşan gevşeklik
 • Hastaların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir

Kol germe ameliyatı olmak için uygun olan kişiler bu şekilde listelenebilir. Hastaların sahip oldukları özelliklere göre ameliyat yöntemi değişir.

Kol Germe Ameliyatı Neden Olunur?

Kol germe ameliyatı olma nedenleri hastaların kişisel özeliklerine göre değişir. Genel olarak en çok rastlanan kol germe ameliyatı nedenleri şu şekilde lisatenebilir:

 • Hastaların kol derisinin sarkık olması halinde tercihlerine göre ameliyat olması mümkün olabilir. Derinin sarkıklığı yapısal veya genetik nedenlerden kaynaklanabilir.
 • Hastaların aşırı ve hızlı olarak kilo alması veya vermesi durumunda kol germe ameliyatı olması nedenleri arasında yer alır. Hastaların aşırı kilo alması veya vermesi kollar üzerinde kalıcı hasara neden olabilir. Hastalar bu durumda derilerinde yaşanacak sarkmalar ile karşılaşabilir. Bu durumda hastalar kol germe ameliyatı olabilir.
 • Hastaların üst kol bölgelerinde ortaya çıkan yağlanmalar kol germe ameliyatı olma nedenleri arasında yer alır. Aşırı yağlanmış olan kol bölgelerinde derilerin sarkması mümkün hale gelir. Hastalar bu durumunda rahatsız olarak kol germe ameliyatı olabilir.
 • Kol germe ameliyatı olmanın en büyük nedenini yaşlanma oluşturur. Kol derilerinin yaş ilerledikçe sarkması halinde ameliyat olunabilir.

Kol Germe Ameliyatında Önce Neler Yapılır?

Kol germe ameliyatının öncesinde hastaların belirli bir süreçten geçmesi gerekir. Hastalardan kol germe ameliyatından önce en az 6 saat boyunca aç kalması istenir. Hastaların günlük hayatlarında kullandıkları ilaçları doktoruna bildirmesi gerekir. Eğer ilaçlar kanamaya yol açarsa doktor hastaların ilaçlarını ameliyattan önce kullanmamasını tavsiye edebilir. Böyle bir durumda hastaların doktor tavsiyesine uyması gerekir. Doktorun tavsiyesi üzerine hastaların kol germe ameliyatından önce belirli bir süre sigara ve alkol kullanımına ara vermesi gerekebilir. Hastaların gerekli olan işlemleri tamamlaması halinde kol germe ameliyatı gerçekleştirilir.

Ayrıca  kaş kaldırma estetiği adlı yazımızı inceleyebilirsiniz

Kol Germe Ameliyatından Sonra Tekrar Kol Sarkması Olur Mu?

kol germe estetigi avantajlari

Kol germe ameliyatı hastaların sorunlarına çözüm oluşturur. Fazla yağların alındığı ameliyat ile sorunlar ortadan kaldırılır. Kol derisinin tekrar sarkması ise kolay rastlanan bir durum değildir. Kalıcı bir işlem olmakla birlikte hastaların yaşlarına göre sarkma işlemi değişebilir. Hastaların yaşları ilerledikçe deforme olan cilt nedeniyle sarkmalar ortaya çıkarak ameliyatın etkisi azalabilir.

Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Kol germe ameliyatı izleri kolun iç tarafında koltuk altından dirseğe kadar uzanır. Ameliyatın hemen ardından kırmızı bir iz olarak ortaya çıkar. Zamanla kol germe ameliyatı izleri silinmeye başlar ve hastaların ten rengini alır. Hastaların cilt tiplerine göre iz kalma seçenekleri değişir. İz kalma işlemlerini bazı durumlarda ağrı takip edebilir. Hastalarda yanma ve gerginlik hissedilebilir. Böyle bir durumda hastaların doktorlarına başvurması gerekir. Doktorların tavsiyesi üzerine ilaç alınarak belirtilerin azaltılması mümkün olabilir.

Hastaların kol germe ameliyatı olarak sorunlarını ortadan kaldırması mümkün olabilir. Ameliyat olmaya uygun olan kişilerin seçtikleri yöntemlere göre ödemesi gereken ücretler değişir. Yöntem seçiminde ise hastaların cilt tipi oldukça önemlidir. Hastalar doktorlar ile iletişime geçerek hastanede kalma süreleri ve yapılan tetkikleri göz önüne alarak kol germe ameliyatı fiyatları için bilgi sahibi olabilir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.