Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021

11.05.2021
2.049
Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Lazer göz ameliyatı fiyatları pek çok faktörden etkilenerek değişir ve hastalara göre farklılık oluşturur. 2021 yılında lazer göz ameliyatı fiyatları genel olarak 4000 -12000 TL arasında belirli faktörlere göre değişir. Hastaların seçtikleri hastane ve yöntemler fiyatları doğrudan etkiler. Lazer göz ameliyatında belirlenen fiyatları etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hastane seçimi
 • Hastaların ameliyat öncesinde gerçekleştirdiği tetkikler
 • Tedavisi yapılacak olan hastalık
 • Ameliyatın yapılmasında kullanılan yöntemler

Lazer Göz Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

lazer goz ameliyati kimler icin uygundur

Lazer göz ameliyatı olabilmek için uygun olan kişilerin belirli özelliklere sahip olması gerekir. Hastaların sahip olması gereken özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Lazer göz ameliyatı olmak isteyen kişilerin yaş itibari ile on sekiz yaşını aşmış olması gerekir
 • Hastaların göz ameliyatı olabilmesi için gözlük veya lens kullanmış olması gerekir
 • Hipermetrop hastalarının 4 numaradan büyük olan numaralara sahip olması
 • Astigmat hastalarında 6 numaraya kadar bozukluk olması gerekir
 • Miyop hastalarının 10 numaraya kadar bozuk olması
 • Hastaların lazer ile göz çizdirme ameliyatı olabilmesi için kornea dokusu kalınlığının uygun olması gerekir
 • Hastaların diyabet ve romatizma gibi kalıcı hastalıklara sahip olmaması gerekir
 • Göz tansiyonu ve gözlerde kornea sivrileşmesi gibi hastalıklara sahip olunmaması gerekir

Gerekli incelemeler sonucunda hastaların lazerle göz ameliyatı olması için uygun olan hastaların ameliyatı yapılır.

Ayrıca çene estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Lazer Göz Ameliyatı Olamayacak Kişiler Kimdir?

 Lazer göz ameliyatı olamayacak kişiler için genel olarak listeleme şu şekildedir:

 • Hamile olan kişiler ve bebek emziren anneler lazer göz ameliyatı olamaz
 • Diyabet ve romatizma hastası olan kişiler için ameliyat yapılamaz
 • Katarakt ve göz tansiyonu hastalıklarına sahip olan kişilerin ameliyat olması mümkün değildir

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları Etkileyen Yöntemler Hangileridir?

Lazer göz ameliyatı yöntemleri pek çok nedene bağlı olarak değişebilir ama en etkili olanı doktorun ve hastanın tercihidir. Hastaların tedavilerinde kullanabilecekleri yöntemler ise şu şekilde listelenebilir:

 • PRK ve Lasek Yöntemi

PRK ve lasek yöntemi hastaların epitel dokusunu kaldırma işlemleri ile yapılır. Bu nedenle gelişen teknoloji ile bu yöntemler eskisi gibi tercih edilmez. Gerekli işlemlerin yapılması ile birlikte hastaların göz ameliyatı tamamlanır. Lasek yöntemi ise tüm aşamalarında aynıdır. Yalnızca alkol ile epitel doku kaldırımı yapılması farklılığı oluşturur. Bu yöntemler eşliğinde hastaların göz ameliyatı olması halinde iyileşme süreleri 3 haftadan başlayarak 4 haftaya kadar çıkabilir. Hastaların biraz acı çekmesine neden olabilecek bir yöntemi oluşturur. Hastaların bu yöntemler ile ameliyat yaptımak istemesi halinde doktoru ile konuşarak fiyat bilgisi edinebilir.

 • Lasik ve İlasik Yöntemi

Lasik ve ilasik yöntemi ile yapılan ameliyatlar daha yeni teknolojileri içerir. Bu nedenle diğer yöntemlere göre daha çok tercih edilir. Lasik ve ilasik yöntemlerine göre gerekli olan yapı kaldırılması yapılmaz. Lasik ameliyatında  ise kornea üzerine kesik atılır. Kesilen kornea ile gözün sorunlu olan bölgesi lazer ile tedavi edilir. Daha sonra hastaların korneaları üzerine kesilen parça yerleştirilir. Yerleştirilen dokunun yapışma özelliği bulunur. Dikiş atılma ve bandaja bu nedenle ihtiyaç yoktur. Lasik ve ilasik yöntemi ile göz ameliyatı olacak kişilerin fiyatları doktora göre ve tedavi edilen hastalığa göre değişir.

 • Transprk

Göz ile temas etmeden göz ameliyatı olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntem transprk yöntemidir. Hastaların göz ameliyatı için en çok tercih ettiği yöntemler arasında bulunur. Gözün yapısına, korneasına kesik atılmaz, delinme işlemeleri yapılmaz. Hastalar kısa süre içinde lazer ile tedavilerini olur. Transprk yöntemi ile lazer göz çizdirme ameliyatı yapılması halinde fiyatlar pek çok özelliğe göre değişir.

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları Hangi Hastalar İçin Belirlenebilir?

Göz çizdirme ameliyatı olabilen hastaların belirli özellikleri sağlamasının yanı sıra belirli hastalıklara sahip olması gerekir. Hastaların lazer göz ameliyatı ile çözüm bulacağı sorunlar şu şekildedir:

 • Miyop hastaları korneadan kaynaklanan ve retinayı etkileyen bir sorundur. Bu soruna göre hastalar bulanık görür.
 • Hipermetrop hastaları da lazer göz ameliyatı ile sorunlarını ortadan kaldırabilir. Uzağı görmekte zorlanan hastalar lazer göz ameliyatı ile tedavi edilebilir.
 • Astigmat hastaların bulanık bir görüş açısına sahip olması ile ortaya çıkar. Lazer göz çizdirme yöntemleri ile astigmat hastalarının tedavi edilmesi sağlanabilir.

Ayrıca burun estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları Etkileyen Hangi Tetkikler İstenir?

lazer goz ameliyati avantajlari

Lazer göz ameliyatı öncesinde yapılan tetkikler ameliyat fiyatlarını doğrudan etkiler. Tetkiklerin istenmesinin nedeni ise ameliyat için uygun olmayan durumlar varsa tespit edilebilmesini sağlar. Hastalardan istenen tetkikler ise şu şekildedir:

 • Lazer ile göz ameliyatı olmak için kornea kalınlığının ölçülmesi gerekir. Korneaya temas etmeden gerekli ölçümlerin sağlanması ve doktora sunulması gerekir.
 • Kornea yapısı hakkında detaylı bilgi edinebilmek için kornea topografik ölçümü yapılır. Korneaların ön ve arka yüzeyleri, kalınlıklarını içeren bilgiler, rahatsızlık belirtileri ölçümleme ile tespit edilebilir. Doktorların göz ameliyatından önce bu tetkiki istemesi gerekir. Hem ameliyat esnasında hem de ameliyattan sonra bir sorun ile karşılaşılmasının önüne geçilir.
 • Kornea haritasının çıkarılması Kornea eğriliği ve kornea yapısını ifade eden bir tetkiki oluşturur. Ameliyat öncesinde hastaların kornea haritası çıkarması ile ameliyat sürecini daha iyi kontrol etmesi gerekir.
 • Hastaların ameliyattan önce göz numarası tespit edilir. Doktorun gözlerinde sahip olduğu bozukluğu öğrenmesi ameliyat sürecini yönetebilmek için önemlidir. Hastaların gözleri arasında farklı numaralar bulunabilir. Bu durumda doktorun ameliyat işlemlerini ona göre belirlemesi gerekir.
 • Hastaların genel olarak sağlık kontrolünün sağlanması gerekir. Genel sağlık durumunda hastanın ameliyat olmasına engel olacak bir durum olmaması gerekir.
 • Hastaların lazer ile göz ameliyatı olmasından önce genel göz muayenesini olması gerekir.
 • Hastaların sahip olduğu sistematik hastalıkların tespit edilerek ameliyata engel olunmayacağınsan emin olunması gerekir.
 • Hastaların göz yapısı hakkında detaylı bilgilen sağlanması gerekir. Bazı durumlarda hastaların göz yapısı ve korneası ameliyat için uygun olmayabilir. Böyle durumlarda hastaların lazer göz tedavisi olması mümkün olmaz.

Hastaların ameliyattan önce yaptırdığı işlemler ameliyatı direkt olarak etkiler. Bu nedenle doktorun istediği tetkiklerin yapılması ile göz ameliyatı fiyatları artabilir.

Lazer Göz Çizdirme Ameliyatından Sonra Hastalar Hangi Semptomları Gösterir?

Lazer göz ameliyatının ardından oluşan belirtiler hastalara göre farklılık gösterebilir. Hastalarda görülen semptomların ciddi olması halinde doktor ile iletişime geçilebilir. Ameliyatın ardından hastaların karşılaşabileceği semptomlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hastaların lazer göz çizdirme ameliyatının ardından gözlerinde kuruluk hissi oluşabilir. Bu durumlarla karşılaşan hastalara doktor tarafından reçete verilir. Reçetede yazan ilaçların alınması gerekir. Kullanım sonucu sorun ortadan kalkar.
 • Göz ameliyatının ardından hastaların görmelerinde yaşanabilecek bulantılar olabilir.
 • Hastaların ameliyatın ardından ışığa karşı hassasiyet oluşması muhtemel bir semptomu oluşturur. Hastaları acı ve yanma hislerini duyabilir.

Lazer göz ameliyatının olabilecek olan kişilerin belirli özelliklere sahip olması gerekir. Özellikleri taşıyan kişiler lazer göz ameliyatından önce belirli tetkikleri gerçekleştirir. Tetkikleri inceleyen doktorlar uygun olan hastaların tedavisi için ameliyat işlemlerine başlanmasını ister. Gerekli hazırlanma sürecinin ardından hasta hazır olabilir. Yapılan tetkikler ve yöntem seçimi ile lazer göz ameliyatı fiyatları değişim gösterir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.