Mutluluk Çubuğu Fiyatları 2021

13.05.2021
5.571
Mutluluk Çubuğu Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

2021 yılı mutluluk çubuğu fiyatları ortalama olarak 8 bin TL ile 12 bin TL arasında bir fiyat olmaktadır. Pahalı bir işlem olan mutluluk çubuğu protezi işlemi çoğu zaman yarısı da olsa SGK tarafından karşılanmaktadır. Bu fiyat aralığı protez türlerine ve kişinin ihtiyaç duyduğu yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda kullanılacak protez türüne göre de fiyat artıp azalabilmektedir. Doktor ve işlemin yapılacağı klinik ya da hastane de fiyatlarda değişime neden olan faktörler arasında yer almaktadır.

Kimlere Mutluluk Çubuğu Takılmaktadır?

mutluluk cubugu kimler icin uygundur

Mutluluk çubuğu tıbbi anlamda Penil Protez olarak geçmektedir. Penise takılan ve dıştan sertleşmeye yardımcı olan bu protez türleridir. Mutluluk çubuğu protezi takılan kişiler genellikle çeşitli nedenlere bağlı olarak ereksiyon problemi yaşayan kişilere takılmaktadır. Genelde hasta sayıları sınırlı olup her sertleşme problemi yaşayan kişiye takılmamaktadır. Penil protez tedavisi uygulayabilmek için rahatsızlığının belirli bir derece olması gerekmektedir. Sertleşme soru ile ilgili diğer tedailer denenmiş ve sonuç vermemiş ise en son çare olarak penil protez uygulamasına başvurulmaktadır. Kısacası sertleşme problemi yaşayan kişilere doğrudan penil protez uygulama yapılmamaktadır. Önce diğer tedaviler denenip sonuç alınamadığı takdirde protez uygulaması başvurulmaktadır.

Ayrıca vücut estetiği fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu Türleri Nelerdir?

Tıbbi yöntemler ile tedavi edilemeyen sertleşme sorunu için doktor önerisi ile penil protez uygulaması yapılması önerilmektedir. Yan etkisi olmayan ve işlem sırasında herhangi bir komplikasyon gelişmesi düşük bir operasyon olan bu uygulama kişilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine yönelik farklı türleri bulunmaktadır. Bu mutluluk çubuğu türleri aşağıda verildiği gibidir:

 • Sabit Penil Protez (Malleable): Sabit penil protezlerde penis her zaman ereksiyon halindedir. Bu protezde kullanılan materyalde bükülme gerçekleşmediği için günlük yaşantıyı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle de en az kullanılan penil protez türüdür.
 • Yarı Sert Penil Protez: Bu protez türü sabit protez ile aynı materyalden oluşmaktadır. Fakat sabit protez gibi bükülememe gerçekleşmemektedir, yarı bükülebilme özeliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde cinsel ilişki sonrasında bükülerek normal bir hal alabilmektedir. Bükülebilme özelliği sayesinde günlük yaşantıyı daha az etkilemektedir ve kullanım süresi uzundur. Uzun kullanım süresi olması nedeniyle yaygın bir kullanım biçimine sahiptir.
 • Şişirilebilir Penil Protez: Bu protez türü, sabit ve yar sert protez türlerinde çok farklı bir özelliğe sahiptir. Bu protez ile penis içerisine şişirilebilen tüpler yerleştirilmektedir. Şişebilme özelliğine sahip olan bu tüpler cinsel ilişki öncesinde yumurtalıkta bulunan pompa yardımı ile şişirilir ve aynı yerde bulunan boşaltma valfi ile ilişki sonrasında indirilmektedir. Bu donanım dışarıdan hiçbir şekilde anlaşılmamaktadır. Bu yüzden en çok tercih edilen protez çeşidi olmakla birlikte en pahalı uygulamalardan biridir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı yapılırken kişiler genel anestezi altına alınmaktadır çünkü cerrahi bir operasyondur. Operasyondan önce normal şartlarda hazırlanan kişiler için ameliyat öncesi genel sağlık taramaları yapılmaktadır. Kronik rahatsızlığı ve komplikasyona neden olabilecek bir rahatsızlığı olan kişiler bu rahatsızlıklarını önceden doktora bildirmeleri gerekmektedir. Tüm işlemler yapıldıktan sonra seçilen protez çeşidine göre projeksiyon yapılmaktadır. Yapılan projeksiyon ile penis boyunda herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Yapılan işlem penis büyütme işlemi değil, penisin doğal boyutu ile ereksiyon olabilmesini sağlamaktır. Ereksiyon konumundayken sahip olunacak boyut yapılacak olan uygulama öncesinde kararlaştırılmaktadır. Bu karar verilme süreci kişilerin penis kalınlığına göre değişiklik gösterilmektedir. En doğru ereksiyonu elde edebilmek için tübülar protez kesi açılır uygulanır ve hekim tarafından en uygunu tercih edilerek yerleştirilmektedir. Bu işlem yumurtalık ve penisin birleştiği noktada açılan kesi ile yapılmaktadır. Bu kesi zamanla iyileşerek dışarıdan görünmesi mümkün değildir.

Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır?

Mutluluk çubuğunun çalışma türleri tercih edilen protez türüne göre farklılık göstermektedir. Mutluluk çubuğu sertleşmeyi sağlamak amacıyla kullanılan bir araç olmakla beraber türlerine göre çalışma şekilleri şu şekilde verilmektedir:

 • Sabit protezler herhangi bir müdahale gerektirmeden devamlı bir şekilde ereksiyon halindedirler. Bu yüzde birleşme her an mümkündür.
 • Yarı sabit protezlerde kişi birleşmeden önce protezi dik konuma getirmektedir ve birleşme sonrasında eski haline dönebilmektedir.
 • Şişirilebilir protezler diğer protezlere göre farklı bir uygulama yapılmaktadır. Yumurtalıklara yerleştirilmiş olan pompa yardımı ile cinsel birleşmeden önce ereksiyona geçmesinde yardımcı olunur ve cinsel birleşme sonrasında yine yumurtalıklarda bulunan pompa ile eski konumuna dönmektedir.

Ayrıca popo estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu Taktıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

mutluluk cubugu riskli midir

Mutluluk çubuğu uygulaması yapıldıktan sonra kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç konu bulunmaktadır. Bunlar aşağıda verildiği gibidir:

 • Yaşa, genel sağlığa, mutluluk çubuğu iyileşme sürecine göre yapılan işlemden sonra maksimum 8 hafta kadar cinsel ilişkiden uzak durulmaktadır.
 • Penil protez uygulaması yapıldıktan sonra 1 ay kadar ağrı oluşabilmektedir. Bu ağrılara karşı doktor tarafından verilen ilaçlar kullanılmaktadır.
 • Yapılan operasyonun iyileşme süresi 6 ila 8 hafta sürmektedir.
 • Penisin çalışma şekli öğrenilmeden herhangi bir girişimde bulunulmaması gerekmektedir. Bu bilgilendirmeyi doktorunuz yapacaktır.
 • Protez taktıranlar normal bir şekilde ereksiyon olup normal bir orgazm süreci yaşayabilmektedir.
 • Herhangi bir şekilde dışardan protez olduğu belli olmamaktadır.

Penil Protez Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Penil protezi ameliyatı sonrasında iyileşme süreci hızlı bir şekilde geçmesi için uyulması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Protez türü ne olursa olsun ameliyat sonrasında ilk birkaç gün oldukça önemlidir. Bu birkaç gün enfeksiyon riskinin en fazla olduğu zamanlardır ve işlem görmüş olan alanı temiz tutmak oldukça önemlidir. Penil protez operasyonu geçirenler 2 hastanede yatmaktadırlar. Daha sonra yaranın iyileşme durumuna göre taburcu olunmaktadır.

Operasyon sonrasında gelişen ilk 3 ay hafif ağrılar oluşabilmektedir ve ödem gibi sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Fakat bunlar zamanla geçmektedir. Doktorlar 6 aydan önce cinsel birleşme önermemektedir. Protezin vücuda tam olarak uyun sağlanması beklenir. 6 ay sonunda kişi normal cinsel hayatına devam edebilmektedir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.