Özel Hastane Doğum Fiyatları 2021

03.04.2021
1.527
Özel Hastane Doğum Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Özel hastane doğum fiyatları 2021 1500TL-18000TL arasında değişmekte olup, doğum ücretini belirleyen en temel kriter operasyonun niteliği ve tedavide kullanılan teknik araç gereç sistemi kalitesidir. Özel hastane doğum fiyatları 2021 ve doğum paketi ücretini belirleyen operasyon çeşitleri şunlardır:

 • Normal doğum
 • Sezaryen doğum
 • Epidural normal doğum
 • Epidural sezaryen doğum

Yukarıda belirtilen operasyon çeşitleri dışında suda doğum son yıların oldukça ilgi çeken tıbbi doğum yöntemleri bulunmaktadır. Bu uygulama hizmetini veren çok az sayıda hastane olsa da günümüzde suda doğum yapma yöntemini tercih eden çok sayıda anne adayı vardır. Operasyon katılan doktorun uzmanlık ihtisası ve tedavi de kullandığı cihazın teknolojik boyutu da doğum ücretini belirleyen diğer faktörlerdendir. Uzman, doçent, profesör doktor unvanına göre operasyon ücretleri artmaktadır.  Özel ve kamu hastaneleri hastalarından farklı fiyat tarifesi ile doğum ücreti alınmaktadır. Bu süreçte devlet hastaneleri doğum işlemlerini ücretsiz bir şekilde yerine getirirken, özel hastaneler yukarıdaki sebeplere göre farklı fiyat tarifesine göre işlem görmektedir. 

Özel Hastane Doğum Paketi Nasıl Satın Alınır?

Özel hastane doğum paketi doktorunuzun istek ve önerisine göre satın alınır. Doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda uygulanacak yöntem ve uygulama esasına göre paket satın alabilirsiniz.  Doğum paketi içinde yer alan operasyon dışındaki her ek hizmet sizin istek ve taleplerinizin doğrultusunda işleme alınır. Hastane destek birimiyle iletişime geçerek istek ve taleplerinizi bildirebilirsiniz.

Özel Hastane Doğum Paketi İçinde Neler Bulunur?

ozel hastane dogum paketi

Özel hastane doğum paketi içinde bulunan şeyler: gebelik öncesi testler, hastanede ikamet, refakatçi ikameti, işitme testi, topuk kanı, bebeğin ilk aşı ve muayenesi gibi belgelerdir. Yüksek ücretli yapılan doğumlarda ise tüm bunlara ek olarak bebeğin ve annenin bir kaç aylık muayenesinin yanı sıra annenin diyet takibinin yapılması, cilt bakımı, emzirme eğitimi, konuklara çeşitli ikramlar gibi hizmetler de sunulur. Doğum öncesi paketlere ilave ücretlerle de sunulan bu hizmetler hakkında en doğru bilgi, işlem ve güncel duyurularını hastanenin çağrı merkezinden telefonla öğrenebilirsiniz.

SGK Özel Hastaneler Doğum Ücretini Ödüyor mu?

SGK özel hastanelerdeki doğum ücretini ödeme esası sigorta şirketinin doğum ücretinin ne kadarını karşılayacağı ile ilgilidir. Sağlık sigortası paket içeriğine göre doğum ücretinin bir kısmı ya da tamamını şirket tarafından karşılanacaktır. Özel hastanenizin yasal mevzuat gereği uyguladığı sigorta şirketi esası ve yönetmeliği hakkında ilgili hastanenin sigorta acenteliği ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlık sigortasının paket içeriği gereğince doğum ücretinin tamamı ya da bir kısmını sigorta öder. Sağlık sigortası paketi içinde hangi hizmeti almış olduğunuz son derece önemlidir. Sigorta şirketinin doğum ücretinin ne kadar karşılayacağı ve sigorta kapsamına alınan ücret tarifeleri için hastanenin güvenlik birimi ile görüşebilir en doğru ve eksiksiz bilgiye hastane sigorta acentelerinden ulaşabilirsiniz.

Özel Hastanelerde Doğum Ücretinin Etkileyen  Faktörler  Nelerdir?

Özel hastanelerde doğum ücretinin etkileyen faktörler şunlardır:

 • Talep edilen doğum yöntemi
 • SGK anlaşmasının olup olmadığı 
 • Operasyonu yapılacak doktorun hangi unvana sahip olduğu 
 • Doğum paketi içinde sunulan hizmetler 
 • Uygulanacak anestezi türü

Yukarıdaki etmenler dışında hastanenin kendi bünyesinde oluşturduğu özel hastane doğum fiyatları 2021 ücret politikası ve marka değerleri de doğum ücretinin oluşmasında son derece etkili olmaktadır. 

Özel Hastane Doğum Ücretleri Ne Kadardır?

Özel hastane doğum ücretleri ortalama olarak 2000-6000 TL arasında değişir. Verilen hizmetin kalitesi, tedavi yöntemi ve doktorun unvanı gibi etmenler de özel hastane doğum ücreti fiyatlarını değiştirmektedir. Her özel hastane kendini tercih eden ebeveynlere kendi hastane uygulama esası gereğince özel doğum paketi sunar. Doğum paketi, sigorta şirketi ve özel hastaneler aracılığıyla doğum masraflarını kolay bir şekilde karşılanması için hastaneler tarafından özel olarak sunulan bir hizmet paketi vardır. Her doğum paketi tercih ettiğiniz özel hastanenin uyguladığı hizmet politikasına göre değişiklik gösterir. Bu kapsamda doğum paketleri farklı olan özel hastanelerin hizmet sunumu çeşitliliğini de değişmektedir. Bazı doğum paketleri hamilelik döneminde yaptırdığınız testlerden, muayene ücretlerine, doğum ücretleri ve doğum sonrası ücretlerine kadar pek çok hizmeti ayaklarınıza kadar getirmiştir. Özel hastaneler sabit bir taban fiyatı üzerinden işlem görür. Doğum için tercih ettiğiniz hastanenin Sosyal Güvenlik ile anlaşması olsun ya da olmasın doğum masraflarını ne kadar olacağı hastanenin kendi öz yönetim ve sosyal politikasına göre değişmektedir.

Ayrıca yağ enjeksiyonu  hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Yüksek Fiyatlı Özel Hastane Doğum Paket Örmeği Nasıldır?

Yüksek fiyatlı özel hastane doğum paketi örneği şu şekildedir:

 • Doğum sonra bebeğin ilk 10 muayenesi
 • Anne için cilt bakım hizmeti 
 • Doğum sonrası anne için rutin kontrollerinin yapılması 
 • Anne için bölgesel zayıflama hizmetleri 
 • Emzirme eğitimi 
 • Doğum kutlama hizmetleri 
 • Anneye beslenme rehberliği

Özel Hastanede Suda Doğum Fiyatları

ozel hastane suda dogum

Özel hastanede suda doğum fiyatları doğumun özellikle Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, İstanbul’da hangi şehirde yapılacaksa o ilin özel hastanesi tedavi uygulama senasına göre belirlenir. Suda doğum ücreti için hastanelerin uyguladığı tedavi yönteminin yanı sıra doğum hakkında kafanıza takılan her türlü bilgiyi hastanelerin ilgili destek numaralarını arayarak öğrenebilirsiniz. İstediğiniz doğum yöntemini doktorunuza sorarak fiyat tarifesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Suda doğum yönteminin ilk uygulayan şehir İstanbul’dur. İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinde ilk suda doğum gerçekleştirilmiş, kurum bundan sonraki doğumların öncüsü olmayı başarmıştır.

Doğum Paketinden Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Doğum paketinden faydalanmak için öncelikle anne adayının doğum yapmak istediği hastaneyi arayarak hastane teknik destek birimiyle iletişim geçilmelidir. Doğum paketi satan özel sigorta şirket de aranarak anne adayı için en uygun olan doğum paketinden seçim yapılarak satın alınmalıdır. Doğum paketi satın almak için herhangi bir hafta sınırlaması bulunmamakla birlikte, anne adayı hamiliğini öğrendiği andan itibaren bu hizmetten faydalanabilir. Hastane ya da sigorta şirketi ile irtibata geçirilerek doğum paketi uygun fiyatlara satın alınabilir. Son yıllarda çoğu hastane ve sigorta şirket, doğum paketi için uygun vadeli taksit yapma seçeneği sunduğundan kolay bir şekilde ödemenizi yapabilir, güvenle doğum paketi avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Doğum paketi uygulaması günümüzde pek çok hastane tarafından yerine getirilmektedir. Yüksek fiyatlı doğum paketleri daha ayrıcalıklı ve geniş paket içeriği sunarken, standart yapıda olan paketler ise genellikle doğum ücret gebelik yapılan tetkik ve testler, refakatçi gibi yukarıda belirtilen standart doğum paketi içeriği kapsamında değerlendirilir. Her hastanenin doğum paketi uygulama esası birbirinden farklıdır. Teknolojik cihaz sistemi açısından oldukça gelişmiş seviyede olan Alman hastaneleri, Anadolu, Acıbadem, Ataköy, Avcılar, Bahçelievler, Cental hastaneleri vb. profesyonel kliniklerle iletişime geçerek size özel sunulan doğum yöntem ve uygulamalarından haberdar olabilir uygun fiyatlarla doğumunuz gerçekleştirebilirsiniz. Hastanelerin teknik kalitesi gelişmiş cihazlarının yanı sıra uzman kadro yapısı da doğum fiyatlarının belirlenmesinde etkili olmuştur. Yurt dışından getirilen teknik cihazların maliyeti, kur dengesi ve enflasyona göre şekillendiği için fiyat artış ve azalış hareketliliği sürekli olarak değişmektedir. Özel hastane doğum fiyatları 2021 kapsamında tek bir fiyatlandırma sistemine yer vermeyen özel hastaneleri takip ederek en doğru ve güvenilir bilgileri hastanenin destek biriminden alabilir, doğum paketi, SGK gibi güvencesi doğum uygulaması ayrıcalıklarından güvenle faydalanabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.