Popo Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2021

13.04.2021
2.400
Popo Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Popo büyütme ameliyatı fiyatları 2021 operasyon yöntemine, tercih edilen cerrahin mesleki başarısına ve tedavide kullanılan teknik araç, gereç ve cihazların kalitesine göre değişir. Popo büyütme ameliyatı fiyatları 2021 protezin marka ve uzun ömürlülüğüne, hastanın kalça biçimine ve ölçülerine göre yıldan yıla değişmektedir. Popo büyütme ameliyatında tercih protez ameliyat fiyatları ortalama 7000TL-13000TL arasındadır. 

Popo Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

popo buyutme ameliyati nedir

Popo büyütme ameliyatının uygulandığı kişiler sık sık kilo alıp veren, gebelik sonrası aşırı derecede kilo alan, egzersiz yapamayan hastaları kapsar. Bu kişilerin, popolorunda oluşan deformasyonu yok etmek için popoları kaldırılarak kalça bölgesine daha dik ve estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Brezilya poposu ya da Brazilian Butt Lift olarak ta bilinen popo estetiği, poponun daha yuvarlak, kalkık ve hacimli görünmesini sağlar. Vücudun en çok değişen ve hızlı alıp verilen kilolardan en çok etkilenen bölgesi kalçalardır.

Kilo dengesinin kurulamaması, yağ oranının vücut indeksinin çok üstünde olması, egzersiz ve spor yapmama sonucu vücutta biriken yağ hücreleri, en çok kalçalarda birikir. Popoda biriken yağ deposu deri üzerinde çatlama, yırtık ve çeşitli deformasyonlara yol açar. Sarkık bölgeyi sadece egzersiz ve spor yaparak kaldırıp daha estetik bir görünüme kavuşturmak neredeyse imkânsız bir durumdur.   Bunun için alanında uzman estettik cerrahlarından yardım alarak kalça estetiği yaptırabilir, kalça büyütme ve kalça dikleştirme işlemini kolay, hızlı ve daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Kalça Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme estetiği kişinin kendi vücut yağ dokusu ile yapılır. Genellikle yağ transferi yapmak için karın, bacak, bel bölgesinden yağ çekimi yapılarak kalça bölgesine enjekte edilir. Bu sayede hasta bölgesel incelme avantajı sağlayarak, kalça daha dolgun, çekici ve estetik bir görünüm kazanır. Hastanın vücudu kum saati şeklini alarak dışardan bakıldığında vücut hatları daha belirgin hale gelir.

Kalça Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kalça büyütme ameliyatı süresi genel anestezi altında ortalama 1,5 saattir. Yağ transferi yapılarak vücutta biriken sağlıksız yağların büyük kısmı dışarı atılmış olur. Kalça büyütme ameliyatında vücuttan atılan fazla kilolar kalçanın uygun bölgelerine enjekte edilerek işlem, bölgeye dengeli bir şekilde uygulanır. Kişinin kendi yağ dokusu hiçbir alerji ve reaksiyon gösterme riski olmadığı için yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatlarının sonucu genellikle hastaları büyük ölçüde mutlu etmektedir.

Kalça Büyütme Estetiği Kalıcı mı?

Kalça büyütme estetiği kalıcı bir uygulama değildir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan müdahale, gelişen estetik yöntemleri ile artık daha uzun süreli kullanabilme avantajı sağlamaktadır. Kişinin kalçasında daha uzun süre kalma ayrıcalığı sunan yağ enjekteleri, kalça bölgesinde oldukça uzun süre erimeden kalmaktadır. Kalça büyütme estetiğinde yağların yaklaşık olarak %40 oranında eridiği görülmüştür.  Geriye kalan yağların ise %60 oranında kalıcı bir şekilde popo bölgesine yerleşerek kalçayı dikleştirdiği görülmüştür. Hastada hâlihazırda yağ rezev edilmişse yeniden yağ enjeksiyonu yapılarak popo hacmi desteklenebilir, kalça dik ve daha estetikli bir görünüme kavuşabilir.

Yağ Enjeksiyonu İle Kalça Büyütme Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme arasındaki farklar şunlardır:

  • Yağ enjeksiyonu,  kalçalara daha kıvrımlı ve çok daha doğal görünüm kazandırır.
  • Kişinin vücut hatları incelerek, bel bölgesi daha zayıf ve estetik bir hal alır.
  • Kalça daha yuvarlak bir görünüm kazanarak popo bölgesi olduğundan daha dik görünür.
  • Popo yukarıya doğru kaldırılır, vücut hatları yeni yağ dokusu ile gençleşerek adeta yenilenir.
  • Kalçada sarkma varsa tedavi edilerek popo bölgesi daha gergin, doğal ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.
  • Yağ enjeksiyonu sayesinde kalça büyütme operasyonunda çok belirgin bir iz kalmadan tedavi başarılı bir şekilde sonuçlanır.

Popo Büyütme Ameliyatında Hangi Yöntemler Kullanılır?

Popo büyütme ameliyatında tercih edilen uygulamalar şunlardır:

  • Silikon protezle popo büyütme ameliyatı 
  • Kimyasal protezler yardımı ile popo büyütme ameliyatı 
  • Yağ transferi ile popo büyütme ameliyatı 
  • Kalça dolgusu işlemleri 

Yakarıda belirtilen yöntemler kalça ölçüleri, kişinin yaşı, kalçanın genel durumu ve kalça türlerine göre değişir. Popo büyütme ameliyatı fiyatları 2021 dahilinde her yıl güncellenen tarifeler ameliyatta kullanılan bu uygulamalara göre farklı bir şekilde ücretlendirilmektedir. Popo büyütme ameliyatı teknikleri hastanın beklentisi, genel sağlık durumunun yanı sıra tedavide uygulanan teknik cihazların teknolojik durumuna göre farklılık göstermektedir.  Kalçanın genel özellikleri, kalça derisinin yapısı ve yağ dokuları kalça büyütme ameliyatının hangi yönteme göre uygulanacağını doğrudan etkilemektedir. 

Ayrıca yüz germe ameliyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Yağ Transferi ile Yapılan Popo Büyütme Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

popo buyutme ameliyatinda kullanilan yontemler

Yağ transferi ile yapılan popo büyütme ameliyatının avantajları ilk olarak yağ enjeksiyonlarının implant kullanımına göre daha kullanışlı ve ayrıcalıklı olmasıdır. Bu sayede operasyon sırasında çok fazla kesi açılmayarak, bölgede deri hasar görmez. Doğal yollara deriye yağ enjektesi uygulanır.  Popo büyütme operasyonunda kullanılan implant ve protezler bir süre sonra doğal olarak deforme olmaya başlayacaktır. Operasyon sırasında çok büyük kesilerin açılması hastaların iyileşme sürecini kısaltarak daha uzun sürede ayağa kalkmalarına neden olmaktadır. Bunun için alanında uzman profesör ve estetik cerrahlardan yardım almalı, teknik kalitesi yüksek cihazlarla donatılan klinikleri analiz ettikten sonra bu kurumları tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Kalça kıvrımlarının yeniden istenilen şekle gelmesinde yağ enjeksiyonunun rolü çok büyüktür. Yağ enjeksiyonu uygulaması popoya canlılık kazandırarak derinin daha natürel, sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır. Popo bölgesinde her bölgeye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşan yağ dokuları doğal yoldan popo şekillendirme avantajı sağlamaktadır.  Kişinin kendi vücut bölgesinden alınan ve popoya enjekte edilen yağ dokuları kalça bölgesinde son derece uyum sağlayarak, yaşamını ve kalıcılığını uzun süre devam ettirmektedir. Dışarıdan herhangi bir şekilde yabancı maddelerle vücuda müdahale edilmemesi, olası komplikasyonların önüne geçerek operasyonun daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Silikon Protez Popo Büyütme Ameliyatının İyileşme Sürecinde Neler Yaşanır?

Silikon protez popo büyütme ameliyatının iyileşme sürecinde genel anestezinin etkisinin geçmesiyle hasta gözetim altında tutulmaktadır. Hastanın hastanede 1 gece yatması gerekir. 1gece süren gözetimin de ardından hastanın tüm değerleri normal çıkara hasta doktor onayıyla taburcu edilir.  Ameliyat bölgesinde oluşan tüm morarma, şişliklerin engellenmesi için hastaya özel korseler girdirilmekte, popo bölgesinin sağlıklı bir iyileşme sürecinden geçirilmesi için bazı önlemler alınmaktadır. Bölgede herhangi bir şekilde ödem, şişlik oluşursa, her 15 dakikada bir olmak üzere ameliyat bölgesinde buz uygulaması yapılması tavsiye edilmektedir. 

Buz kompres uygulaması tedavi sonrası ilk 24 saat boyunca kesintisiz bir şekilde uygulanırsa ödem ve şişliklerin hızlıca ortadan kaybolacaktır. Hasta ilk duşunu operasyondan en az 2 gün sonra alabilir.  Alınacak duşta duş suyunun ılık olması, ayakta duş alınması, duşta çok kalınmaması gerekmektedir. Bu sayede ameliyatlı bölgede kanama oluşumu etkin bir şekilde önlenmiş olacaktır. Popo büyüme ameliyatı fiyatları 2021 için en uygun kliniklerle iletişime geçerek operasyonu güvenli, hızlı ve sağlıklı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Tedavi sonrasında enfeksiyon riskiyle karşılaşmamak için doktorunuzun önerdiği antibiyotikleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.