Popo Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

06.05.2021
891
Popo Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Popo estetiği, kalçaya istenen şekli veren ve bel bölgesinde yumuşak bir geçişle alt ve orta kısımları dolgunlaştıran bir uygulamadır. Popo estetiği uygulamaları sayesinde, kalçaların daha dolgun bir hale gelmesi sağlanarak kalçalarda yuvarlak bir görünüm elde edilir. Daha çekici bir görünüm sağlayan popo estetiği bel, basen ve popo bölgesine yapılan çeşitli işlemleri kapsamaktadır. Kalça estetiği operasyonunda esas hedef, dik ve düzgün duran bir popoya sahip olmaktır. Bu estetik uygulamada bel ya da basen bölgesinde bulunan fazlalıklar alınarak fit bir görünüm elde edilmektedir. Aynı zamanda popo estetiği operasyonları tek bir amaç kapsamında yapılmamakta olup, bazı kadınlar basen bölgesinde incelme isterken, bazıları dik bir görünüme kavuşmak istemektedir. Liposuction uygulamasıyla yapılan bu operasyonda, gerek görüldüğü zaman üst kısımlara yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir.

Popo Estetiğinin Çeşitleri Nelerdir?

popo estetigi cesitleri nelerdir

Kalça estetiğinin çeşitleri, daha estetik ve düzgün bir kalçaya sahip olmak isteyen her kadının tercih ettiği kalça estetiği farklı olmakla birlikte popo estetiği de uygulamalara göre farklılık göstermektedir. Hacimsiz ya da vücutla orantısız olduğu için hoş olmayan görüntüye sebep olan kalça yapıları, popo estetiği ile düzeltilebilmektedir. Uygulamalarına göre farklılık gösteren kalça çeşitleri şu şekildedir:

  • Büyük ve basık kalça küçültme ameliyatı
  • Kalça dikleştirme ameliyatı
  • Kalça dolgunlaştırma ameliyatı

Popo Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kalça estetiğinde kullanılan teknikler bulunmaktadır. Bu teknikler dışında, vücut şekline bağlı olarak alternatifler de uzman doktor tarafından sunulabilmektedir. Popo estetiğinde önce çıkan yöntemler şu şekildedir:

  • Popo Germe
  • Popo Kaldırma
  • Popo Yapma

Ayrıca bişektomi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Popo Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalça estetiği öncesi dikkat edilmesi gerekenler, genel olarak bütün ameliyatlarda olduğu gibi popo estetiği operasyonu öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamak, sigara ve alkol kullanımını mümkün olduğunca azaltmak ve özellikle son günlerde hiç kullanmamak oldukça önemli durumlardır.

Popo Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Kalça estetiği işlemi, çoğunlukla kalçalarının görünümünden memnun olmayan ya da bu bölgede sorun yaşayan kadınlar için uygulanmaktadır. Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin işlem öncesi kararı doktorla birlikte almalıdır. Böylece operasyonu yaptırma sebepleri, istedikleri ve hangi anlamda yardım almak istediklerini doktora açıkça belirten kişiler daha olumlu sonuçlar almaktadır. Doktorla birlikte alınan karar sonrasında, kişiye hangi işlemin uygun olduğu belirlenmiş olmaktadır.

Popo Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kalça estetiğinde kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermektedir. Popo estetiği kişiye öz güven ve çekici bir görünüm kazandırmakta olup kişinin estetik açıdan hangi yönteme uygunluk sağlayacağı sonuç açısından çok önemli durumdur. Hasta ile doktor estetik uygunluk için karar vererek bir ya da birkaç operasyonu birlikte kullanmayı seçmelidir. Popo estetiği yöntemleri şu şekildedir:

Yağ Enjeksiyonuyla Uygulama: Liposuction olarak bilinen bu yöntemle basen, bel ve poponun alt kısımlarından yağ alınır ve böylece istenen görünüme göre şekil verilmektedir.

Popo Silikon: Liposuction ile yağ alma işleminin yetersiz kaldığı durumlarda silikon yöntemine başvurulmakta olup buradaki amaç kalçanın daha dik hale gelmesini sağlamaktır.

Popo Kaldırma: Bu yöntem, önceden çok kilolu olup sonradan zayıflayan kadınlar için uygulanmaktadır. Bu yöntemin uygulanmasındaki temel amaç, verilen kilolardan dolayı meydana gelen deri fazlalarını ortadan kaldırmaktır.

Popo Estetiği Ameliyat Süreçleri Ağrılı Mıdır?

Kalça estetiği ameliyat süreçleri ağrılı olabilmektedir. Özellikle kalça büyütme estetiği gibi estetik operasyonlarda ağrı hissi oluşabilmektedir. Popo protezleri bazı durumlarda ağrılı olabilmektedir. Bununla birlikte, operasyon sonrasında hastalarda oturma ve kalkma güçlüğü görülebilir. Fakat bu ağrılar doktorun reçete edeceği birtakım ağrı kesicilerle önlenebilmektedir.

Ayrıca zirkonyum diş fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Popo Estetiği Operasyonu Sonrasında Süreç

popo estetigi islemi kimlere uygulanir

Kalça estetiği ameliyatı sonrasında süreç, genellikle kişinin hastanede kalma ihtiyacının olmamasıyla başlamaktadır. Kişi aynı gün içerisinde evine dönebilmektedir. Ancak kuşak şeklinde cilt çıkarılarak yapılan operasyonların ardından hastaların bir gün kadar hastanede kalması gerekebilir. Kalça estetiği operasyonun ardından iki gün sonra hasta duş almaya başlayabilmekte olup operasyon sırasında yapılan dikişler genellikle cildin altında kalmaktadır. Bu sebeple, dikişlerin alınmasına ihtiyaç olmamaktadır. Operasyon sonrasında ilk üç hafta korse kullanılması olumlu sonuçlar getirir. Eğer ameliyat popo protezleri ile yapılmışsa, oturup kalkarken oldukça dikkat edilmelidir. Aynı zamanda operasyondan sonraki 3.hafta hafif egzersizlere başlanabilir ve 6.haftanın sonunda ise bütün aktiviteleri yapabilmektedir.

Brezilya Kalçası Ameliyatı Ve Silikon Kalça Farkları

Brezilya kalçası operasyonu ve silikon kalça farkları bulunmaktadır. Brezilya kalça operasyonunun önemli avantajı, implant olmadan kalça boyutunu büyütmesidir. Brezilya poposu ameliyatı oldukça doğal görünümlü ve belirgin sonuçları olan bir operasyondur. Aynı zamanda kişi çok zayıfsa, vücuttan alınacak yağlar yeterli olmayıp ve arzu edilen büyüklük artışını elde etmenin tek yolu silikon kalça protezi olmaktadır. Silikon popo protezleri bazı hastalar için iyi bir seçenek olabilirken kapsüler kontraktür ve daha yüksek enfeksiyon riski dahil olmak üzere implant kalça protezlerine sahip olmanın risklerini bilmek gerekir. Kalça implantları, uzmanlıkla gerçekleştirilen Brezilya poposu ameliyatına kıyasla daha az doğal görünebilmekte olup bu sebeple Brezilya kalça estetiği daha çok tercih edilebilir.

Popo Estetiği Fiyatları

Kalça estetiği fiyatları, kişinin estetik amaçla yaptırmak istediğinden özellikle popo bölgesindeki estetik ameliyatların tamamen estetik amaçla yapıldığından fiyatları yüksek olabilmektedir. Böyle olunca da fiyatları etkileyen durumlar oldukça değişkenlik göstermektedir. Genel olarak operasyonun yapıldığı hastane, operasyonu gerçekleştirecek doktor, operasyonu yapan ekip, operasyon yöntemi, hastanın durumu ve hastanın istekleri fiyatlar üzerinde etkilidir. Popo estetiği işleminin yapıldığı tarihin yoğun bir tarih olması ya da sakin dönemler olması da fiyatlar üzerinde etkilidir. Mikro ve makro olacak şekilde birçok faktörün fiyatlar üzerinde etkisi bulunmaktadır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.