Sakal Ekimi Fiyatları 2021

20.04.2021
910
Sakal Ekimi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Sakal Ekimi Nedir?

sakal ekimi yapilisi

Sakal ekimi seyrek görünen sakalın yoğunluğu ve sıklığı arttırılarak estetik bir sakal görünümü elde edilmesini sağlayan cerrahi müdahaledir. Sakal ekimi ile yoğunluğun ve sıklığın yanında sakalın doğru tarzda şekillendirilmesi de sağlanır. Sakal erkeklerde büyük ölçüde görünüm farklılığı oluşturabilen ve yüzün estetik görünümüne katkı sağlayan bir yapıdır.

Sakal erkekler için oldukça fazla önem taşır. Erkeklerin idealindeki iyi görünüme kavuşmalarını büyük ölçüde sakalları sağlar. Sakal ekimi saç ekimine benzese de cilt kafa derisine göre çok daha hassastır. Ayrıcı sakal ekimi için non-invaziv yöntemi de kullanılır.

Sakal Ekimi Yapılışı

Sakal ekimi yapılışı lokal anestezi altındadır. Ekilen sakalın yoğunluk derecesine göre 2 ila 5 saat arasında süren bir cerrahi işlemdir. Sakal ekiminde 3 farklı yöntem kullanılır. Bunlardan ilki Foliküler Ünite Nakli (FUN) yöntemidir. Şerit yöntemi olarak bilinen bir yöntem de sakal ekiminde kullanılır. Diğer bir sakal ekimi yöntemi de Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemidir. Bu yöntemler saç ekiminde de kullanılan, saç ekiminin ardından sakal ekiminde de kullanılmaya başlayan yöntemlerdir.

Sakal ekiminde donör kıl kökleri vücudun elverişli bir bölgesinden alınır. Daha sonra alınan kıl kökleri sakala çene çizgisine paralel veya yoğunluğun arttırılmak istendiği bölgeye ekilir. Sakal ekim operasyonlarında 2.000 ila 5.000 veya gerekli durumlarda daha fazla saç folikülü grefti kullanıldığı bilinir.

Sakal Ekimi Öncesi

Sakal ekimi öncesi hasta muayene edilir. İstenilen sakal görüntüsü ve sorunlu bölge üzerine hesaplamalar yapılır. Muayene sonrası ne kadar kıl kökü alınacağı ve kıl kökü alınacak bölge belirlenir. Hastaya alınan kıl köklerinin hangi teknikle ekileceği de sakal ekimi öncesi belirlenir. Ekim yapılacak sakal bölgesi ve ekim ile verilecek sakal razı şekillendirilmesi de planlanır. Hasta operasyonu gerçekleştirecek uzman ile tüm aşamaları birlikte planlar. Hastaların istek ve arzuları doğrultusunda en uygun işlemler seçilir.

Sakal ekimi öncesi kan sulandırıcı özelliği bulunan ilaç ve etkenlerde uzak durulur. Hastanın sigara ve alkol kullanımından kaçınması gerekir. Kan sulandırıcılar, alkol ve sigara işlemin başarısını olumsuz etkiler. İşlem öncesi istenilen tetkikler yapılır ve işlem sonuçlara göre gerçekleştirilir.

Sakal Ekimi Sonrası

Sakal ekimi sonrası iyileşme süreci maksimum 1 haftadır. Sakal ekimi operasyonları sıklıkla sorunsuz ve başarılı gerçekleştirilir. Ekim sonrası sakaldaki yoğunluk ve sıklık arttırılmış olur. Sakal ekimi operasyonları alınan kıl köklerinin sorunlu sakal bölgesine ekilmesi işlemidir. Ekim sonrası hastalar kontrol ve pansumana gelir. Ekilen kıl köklerinin kontrolleri ve ekimin başarısı da bu ekim sonrası seanslarında incelenir.

Ayrıca kaş ekimi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Sakal Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

sakal ekimi sonrasi

Sakal ekiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Sakallarda seyrelme ve dökülmenin birden çok nedeni vardır. Bu nedenler arasında en yaygın görülene sağlıksız beslenmedir. Sağlıksız beslenme saç dökülmelerine neden olduğu gibi erkeklerde sakal dökülmesine de neden olur. Sakallarında dökülme ve seyrelme sorunu yaşayan hastaların ekim öncesi ve sonrası beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekir. Sağlıksız beslenmenin sonucu olarak dökülen sakallar vücutta başka rahatsızlıkların da habercisi olabilir.

Sakal ekimi operasyonu geçirecek hastalar mutlaka doktorlarının tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmek durumundadır. Ekim işlemlerinde doktor yönlendirmesi oldukça önemlidir. Uzman bir doktordan yardım almak sakal ekimi işleminin de başarılı sonuçlanmasına yardımcı olur. Uzman hekim dışında sakal ekimi konusunda uzman bir klinikten de yardım almak çok etkili olacaktır. Ekim işlemlerinin sürekli yapıldığı klinikler daha başarılı sonuçlar sunar.

Sakal ekimi öncesi mutlaka tüm testlerin yaptırılması gerekir. Sakal ekimi her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de ciddi bir operasyondur. Hastaların mutlaka istenen tüm testleri yaptırmaları kendi sağlıkları açısından faydalı olacaktır. Test sonuçlarının incelenmesi ve işleme uygun bulunan hastalara ekim yapılması bu sebepledir.

İşlem öncesi kan sulandırıcılardan uzak durmak hastalarda hayati önem taşır. Sakal ekimi işlemleri saç ve kaş ekimi gibi kanama riski olan hastalarda tehlikelidir. İşlem esnasında alınan kıl kökleri ve köklerin ekimi esnasında kanama meydana gelir. Kan sulandırıcılar kolaylıkla önlenen bu kanamaları riskli hale getirir.

Sakal ekimi işlemleri yapılan hastaları işlem sonrası bir süre sakal bölgesini kuru ve temiz tutmaları gereklidir. İşlem sonrası bu bölge bir süre daha hassas olur. Bu sebeple sakalın nemli veya ıslak olmaması işlem sonrası süreci kolaylaştırır.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları sorunlu bölgenin büyüklüğüne ve kullanılacak ekim tekniğine göre öncelikli olarak değişir. Sakal ekimi yapılacak sorunlu alan ne kadar büyükse o kadar fazla kıl kökü alınması ve ekilmesi gerekli olur. Bu da ekim fiyatının yükselmesine neden olur. Ekim yapılacak alandan sonra ekimin hangi teknik ile yapılacağı da önemlidir. Farklı teknikler içerisinde daha uygun maliyetli ve daha yüksek maliyetli olan ekim teknikleri vardır.

Sakal ekimi cerrahi bir işlem olduğu için bu işlemi mutlaka bir doktor gerçekleştirir. Bu sebeple sakal ekimi işlemlerinde ekimi yapacak olan doktor da ekim fiyatı üzerinde etkilidir. Alanında uzman ve tecrübeli bir doktor işlemin daha yüksek bir tutar karşılığında yapılmasında etkin rol oynar. Özellikle ekim işlemlerinde çok başarılı olan ve bu alanda adı anılan uzman doktorlar vardır.

Ekim operasyonlarının hangi klinik veya hastanede gerçekleşeceği de işlem tutarını etkiler. Tüm ekim işlemlerine elverişli, hijyenik ve tıbbi donanımlı klinikler daha yüksek fiyat aralıkları belirler. Tüm bu faktörler dikkate alındığında sakal ekimi fiyatları 5.000 TL ila 20.000 TL aralığında değişim gösterir. Her hastada bu fiyat farklıdır ve hastaların mutlaka fiyat öğrenmek için muayeneden geçmesi gerekir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.