Uyluk Germe Fiyatları 2021

10.05.2021
1.038
Uyluk Germe Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Uyluk germe ücretleri, tercih edilen operasyon yöntemine ve işlem sırasında uygulanan teknolojik cihazların kalitesine göre değişmektedir. Estetik cerrahi uygulama kapsamına alınan bu yöntem, özellikle ilerleyen yaşlarda sarkma problemi yaşayan hastaların en çok tercih ettiği estetik uygulamaların başında gelmekte olup ilerleyen yaşlarda artan kilo probleminin yanı sıra vücut bölgesinde oluşan yağ birikimi zamanla uyluk bölgesinde sarkmalara neden olmaktadır. Ameliyatın tercih edilmesinin hemen ardından uyluk germe fiyatları analiz edilip en uygun operasyon türü belirlenerek tedavi süreci estetik cerrahi uzman kontrolünde başlatılmaktadır.

Uyluk Germe Nedir?

uyluk germe ameliyati kimler icin uygundur

Uyluk germe, çeşitli durumlara bağlı olarak bölgede oluşan sarkma ve bozuklukların düzeltilmesi için yapılan bir operasyonlara uyluk germe ameliyatları denilmektedir. Hızlı, aşırı kilo alıp verme ve yaşlanmanın etkisiyle deride elastikiyet kaybı yaşanır, cilt bozulur ve kendini tekrar toparlayamaz hale gelir. Yer çekiminin etkisiyle uyluk bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir. Hamilelik sonrası, doğum, yaşlanma, kilo alıp verme, yer çekimi ve derinin yumuşak olması gibi etkenlerin uyluk bölgesi estetik görünümünü kaybetmektedir. Genellikle kadınların sıklıkla şikayet ettikleri bu deformasyonlar, uyluk germe ameliyatı ile giderilmektedir.

Ayrıca boyun germe ameliyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Uyluk germe operasyonları genel anestezi altında tam donanımlı hastane ortamında yapılmalı ve operasyon öncesinde hasta muayene edilerek, uyluk bölgesindeki yağ birikimler ve sarkmış deri incelenmelidir. Hasta ve doktor iletişimi çok önemli olup hasta beklentilerini, doktor ise yapılabilecekleri planlı bir şekilde anlatmalıdır. Estetik görünümü olumsuz yönde etkileyen, birçok kişiye hem fiziki, hem de psikolojik problemler yaşatan, üst bacak kısımlarındaki sarkmalar ve yağlanmalar uyluk germe ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Bu yağlanmaların ve sarkıklıkların daha sıkı ve toparlanmış bir yapıya kavuşturulması sağlanmakta olup bu tedavide uyluk üst ve iç bölgesindeki bollaşmış derinin toparlanması sağlanmaktadır. Operasyonun süresi ortalama olarak 2 saat sürmekte olup operasyondan sonra kişi bir gün hastanede kalmalıdır. Uyluk germe estetiğinde amaç cilt altında biriken fazla yağ dokusunun çıkarılmasıdır. Operasyonda yapılan kesiler olabildiğince görünmeyecek olan popo altına ve kasık bölgesine gizlenebilir şekilde yapılmaktadır. Kasık bölgesinden uyluk iç kısma doğru uzanan bölümden açık kesiler ile cilt altı yağ dokusu ve sarkmalara neden olan deri fazlalıkları alınarak bölge toparlanmaktadır.

Uyluk Germe Ameliyatı Öncesi

Uyluk germe operasyonu öncesinde cerrahın hastaya uyulması gereken bazı noktaları söyleyecektir. Özellikle eğer sigara kullanımı mevcutsa, ameliyattan 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara verilmelidir. Bu dönemde güneşte fazla kalınmamalı eğer kullanılıyorsa E vitamini ve aspirine bu dönemde ara verilmeli ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimleri yapılmamalıdır. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabileceğinden dikkat edilmesi gerekmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası

Uyluk germe operasyon sonrası ilaç ile kontrol edilebilen hafif bir ağrı olabilmektedir. Operasyondan 12 ile 24 saat sonra hasta taburcu edilmekte ve evine gönderilmektedir. Üç gün sonra normal sosyal hayata dönülebilir ve iki hafta sonra da işe başlanabilir. Operasyon sonrası dönemde istirahat çok önemli olup dikişler kasık bölgesinde olduğundan çok kolay deforme olup yara oluşturabilir ve açılabilir. Verilen ilaçların düzenli kullanılmasına, yara bakımına ve pansumana özen gösterilmesi gerekmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Uyluk germe operasyonu çeşitleri her hastanın ihtiyacına göre farklı teknik ve özelleşmiş cerrahi yöntemler ile yapılmalıdır. Uyluk germe ameliyatında ihtiyaç duyulan bölgeye, deformasyon biçimine göre kesinin boyutu, türü ve yeri değişmektedir. Cerrahın kişinin ihtiyaçlara uygun tekniği seçmektedir.

Üst Bacak Uyluk Germe Yöntemi

Üst bacak germe tekniği, uyluğun kasık ile birleştiği kısım hedef alınarak kesi uyluğun iç kısmında kasık ile birleştiği yerde yapılmaktadır. Bu işlem sırasında deri çıkartılırken diyet ve spora dirençli yağlar da liposuction ile alınabilir. Mümkün olan en iyi kamufle olan kesilerden birisi durumundadır.

Ayrıca gıdı estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Mini Bacak Uyluk Germe Yöntemi

uyluk germe ameliyati avantajlari

Mini bacak germe tekniği, iç bacak germe ameliyatının daha kısa kesi ile yapılan bir şeklidir. Bacağın üst kısmında kasık ile birleşim yerinde daha kısa bir kesi ile yapılan bir bacak germe işlemi olup, etkinliği sınırlı ancak bıraktığı iz daha az olmakta ve daha kısa sürede hızlı bir iyileşme sağlamaktadır.

İç Bacak Uyluk Germe Yöntemi

İç bacak uyluk germe tekniği, iç bacağın üst ve iç kısmındaki fazla deri ve yağı azaltmaktadır. Bacaklarının şeklinden memnun olmayan veya aşırı kilo verdikten sonra fazla deri sarkmasından şikayetçi olan hastalar için tasarlanmış olup iç bacak germe ameliyatı sırasında, izi bacağın iç kısmında kalacak şekilde bir kesi yapılmaktadır. Bazen bu kesi bacağın kasık ve kalça ile birleştiği üst tarafındaki bir kesi ile de birleştirilebilir. İç bacak germe ameliyatı sırasında bacağa liposuction da aynı seansta yapılabilir. Özellikle vaser liposuction gibi damarsal yapıları koruyan bir teknik ile kombine edilmesi başarı oranını arttırabilmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Uyluk germe operasyonunu, bacakta yumuşak doku ve deri fazlalığı olan kişiler, kilo verme sürecinin tamamlayan kişiler, uyluk germe ameliyatı olacak kişinin psikolojik olarak sağlıklı olması, geçmiş sağlık durumunu, genel sağlık durumunu, beklentilerin ışığında plastik cerrahın muayenesi ve bacak germe ameliyatı için uygun olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Uyluk germe ameliyatı öncesi ve sonrası hakkında hastanın beklentilerinin gerçekçi olması gerekmektedir. Bacak germe sonrası diyet ve spor ile elde edilecek kondisyonun korunması gerekli olup bacak germe ameliyatı öncesi ya da sonrası sigara içmek ameliyat başarısını düşürmektedir. Uyluk germe ameliyatı sonrası komplikasyon risklerini arttırdığı için sigara kullanımına son verilmelidir. Ayrıca uyluk germe ameliyatı yaptıranlar sonrasında alkol alımına sınırlama getirmelidir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.