Varis Tedavisi Fiyatları 2021

06.04.2021
1.426
Varis Tedavisi Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Varis tedavisi fiyatları 2021, hastaların hastalık seviyesi, uygulamada kullanılan teknik araç gereç ve cihaz sistemi kalitesi, tedavi yöntemleri ve uzman hekim tecrübesine göre değişir. Varis fiyatları 2021 genellikle varis tedavisi öncesinde yapılan venöz haritalama ile belirlenen varisin şiddeti son derece önemlidir. Varis hastalığı vücudun her bölgesinde görülmeyeceği gibi her hastada aynı şekilde etki etmeyecektir. Hastalarda farklı genişlikte görülen varisin miktarı ve damarlarda ve deri üzerindeki yapısı da farklı biçimde olacaktır.

Varis Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

varis nedir

Varis tedavi yöntemleri genel olarak köpükle, lazerle varis tedavi uygulamaları olarak ikiye ayrılır. Klinik ve hasta hanelerde kişiye özel olarak tasarlanan en yeni teknolojik sunum kalitesiyle hizmet veren çeşitli uygulamalar da bulunmaktadır. 

Köpükle varis tedavisi,  bacak damarlarında meydana gelen varislerde kullanılır. Tedavi deri üzerinde oluşan damar miktarına göre çeşitli seanslar ile titizlikle uygulanır. Uygulanacak olan her yeni seansta belirli miktarlarda ilaç kullanılarak varis tedavisi gerçekleştirilir. Seans miktarına bağlı olarak gelişen tedavide köpük seansları ve fiyatları da farklılık gösterecektir. 

Lazerle varis tedavisinde tedavinin yoğunluğu, tedavi sırasındaki girişi yapılacak olan damarın sayısı son derece önemlidir. Bu sebeple lazerle yapılan tedavilerde tek tip bir fiyatlandırmadan söz etmek neredeyse imkânsızdır. Varis tedavisinden sonra uygulanan tamamlayıcı köpük tedavisinin yanı sıra skleroterapi miktarı da fiyatların farklı bir şekilde ücretlendirilmesinde etkili olmuştur. 

Varis Hangi Belirtilerle Oluşur?

Varisin ortaya çıkmasında etkili olan belirtiler bacaklarda oluşan kaşınma, ağrı, kramp, renk değişimi gibi faktörlerdir. Yapısal bir hastalık olarak ortaya çıkan varis, genetik faktörler başta olmak üzere, iş koşulları ağır olan, sürekli olarak ayakta durarak çalışmak zorunda kalan kişilerde sıklıkla görülür. Ağır spor yapan, hareketsiz kalan, aşırı kilolarından şikâyetçi olan, çok fazla bacak bacak üstüne atan kişilerde de görülen bir sağlık sorunudur. Oluşan varislerin tedavisi için alanında uzman hekimlerden destek alarak kaliteli bir varis tedavisi geçirebilir, sağlıklı ve en güvenli bir şekilde sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. 

Varis Tedavisi İçin Ne Yapılır?

Varis tedavisi için eskiden en çok tercih edilen yöntem ameliyatla varislerin sorunlu bölgeden yok edilmesiydi.  Günümüzde dönem dönem ameliyatla varisler bulunduğu bölgeden çıkarılmaktadır.  Çok ciddi nitelikle olan ve kişinin sosyal hayatını oldukça kısıtlayan yaşamsal tehdit oluşturan varislerde halen bu yöntem kullanılmaktadır.  Hem çok ağrılı hem de hastanın uzun sürede iyileşmesine neden olan ameliyat yöntemi günümüzde genellikle kullanılmamaktadır. Varis tedavisi için geliştirilen birbirinden farklı ve avantajlı çözüm önerileri geliştirilmektedir. Hastaların korkulu rüyası haline gelen ameliyatla tedavi yöntemi yerini artık ameliyatsız uygulama seanslarına bırakmıştır. 

Varis Tedavisi Öncesi Ne Yapılır?

Varis tedavisi öncesinde varis tedavisi haritası çıkarılır. Varisli damarın büyüklüğünün yanı sıra varisin yayılma oranı tespit edilerek işe başlanır. Bu uygulamalar için venöz doppler ultrasonundan yardım alınarak varisli bölge etraflıca analiz edilir. Böylelikle varis oluşumu hakkında en doğru ve net bilgilere ulaşılır. Klinik uzman tedavi yöntemleri gereğince, varis tedavisi planlanarak hastanın tedavi süreci aşamalı ve programlı bir şekilde izlenmektedir.

Varis Tedavisi Pahalı mıdır?

Varis tedavisinin pahalı olup olmaması kapatılacak damarın büyüklüğüne ve seans sayısına göre değişir. Bütün bir toplardamarın kapatılması işlemi daha maliyetli iken, kılcal damarlarda yapılan her türlü işlem maliyeti ücreti daha düşük ve hesaplı olacaktır. Varis tedavisi fiyatlarını etkileyen bir diğer etken de klinik ve doktorunuzun kalitesidir. Ücretler kliniğinin teknik uzman kadrosuna, uzman hekimimin profesyonelliğine ve hizmetteki deneyim süresine göre değişmektedir. Varis tedavisinden köpük tedavi, yapıştırıcı ile varis tedavisi gibi uygulamaların her biri farklı bir şekilde ücretlendirilmektedir. Seansları çok kısa süren bu yöntemler sonrasında adeta bir çağ açılıp kapanmıştır. Artık varisler yayılmadan tedaviye başlanarak hastaların sağlıkları korunmakta, en yeni teknik cihazlılarla hastaların acı çekmeyecekleri kaliteli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Başlangıç safhasına göre oldukça uygun ve indirimli varis tedavisi fiyatları 2021 ile uygulama yüksek oranda talep edilmektedir. 

Ayrıca yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Varis Tedavisinde   Kullanılan Girişimsel Yöntemler  Nelerdir ?

Varis tedavisinden kullanılan girişimsel yöntemler kılcal damar olacak şekilde gelişen retiküler özellikte olan varisler için kullanılır. Bu varisler için hastalara trandsdermal ya da skleroterapi tedavi uygulanarak lazer tedavi yöntemine başlanır. Uygulanan her tedavi yöntemi sonrasında hastaların bacaklarında gözle görülür sağlıklı, estetik bir fark vardır. Estetik amaçlarla uygulanan skleroterapi ve trandsdermal terapi uygulamaları özellikle hastalığın başlangıç evrelerinden etkili olmaktadır. Bu uygulamalar hastaya herhangi bir şekilde yan etki yapmamaktadır. Bacaklarda oluşan 1mm ve 1mm’den daha az mesafede gelişen tüm kırmızı varisler bu tedavi yöntemleriyle kolay ve hızlı bir şekilde giderilmektedir. 

Varis Tedavisinde Uygulanan Stripping Yöntemi Nedir?

varis nasil olusur

Varis tedavisinde uygulanan stripping yöntemi cerrahi varis tedavi uygulamaları arasında yer alırken, kasık bölgesinden ve ayak bileklerden kesi açılmasının ardından bacaklarda oluşan varislerde uygulanır. Tedavi, yüzeysel toplardamarların tam olacak şekilde bacaklardan çıkarılması işlemidir.   Yan dal şekline oluşan diz altında görülen damarlar 2-3 mm boyutuna ulaşarak parça halinde bacaktan çıkarılır. Hastaya genel anestezi uygulanarak stripping varis tedavisi sonrasında hastaların en az 1 gece boyunca hasta hanede müşahede altında tutulmaları gerekir. Ameliyat sonrasında hasta herhangi bir problem yaşamadan yürüyebilir. Ameliyatın ardından ilk bir haftada hastalara, istirahat ederek işe gitmeden dinlenmeleri önerilir. 

Varis Çeşitleri Nelerdir?

Varis çeşitleri örümcek ağı varis, retiküler varis, büyük toplardamar varis ve derindeki büyük varislerdir.  Örümcek ağı varislerde, cilt yüzeyinden derine inmeden varis gelişim gösterir. Cilt altında 1 mm derinliğinde oluşan bu hastalık elle dokunulduğunda kişide herhangi bir his uyandırmamaktadır. Kırmızı renkli, yıldız şeklinde olan varisler bölge bölge kendini gösterir. Retiküler varisler, cilt yüzeyinde hafif kabarık şekilde görülür. 4 mm çapından daha küçük olup elle dokunulduğunda hissedilmesi oldukça zor olan varislerdir. Büyük toplardamar varis, safen ven varis olarak ta bilinir. Oldukça kıvrımlı ve gözle görülebilen, elle kolay hissedilen 3mm‘den daha büyük varislerdir. Damar renginde görülen varisler yeşil renkli olup, kişinin ayakta çok fazla beklemesi sonucu daha belirgin hale gelmektedir. Derindeki büyük varisler ise, bacak yüzeyinde şiddetli bir tabaka olarak kendini gösterir. Derin ve oldukça hızlı büyüyen damarlar tabakalar halinde gelişir.   Dışarıdan bakıldığında çok fazla anlaşılmasa bile bacak yüzeyinde ödemler oluşturmaktadır. Kan dolaşımını olumsuz etkileyen, sağlık açısından ciddi sorunlar yaratan varislerin başında gelmektedir.

Yaşlılık, hamilelik, obezite,   menopoz dönemi, uzun süre ayakta kalma gibi nedenlerden dolayı varisi olan hastalar tedavi yöntemlerinde oldukça seçici davranmalıdır. Derinin yüzeyinde gelişen damar tıkanıklığı olan, egzersiz yapmayan, sürekli hareketsiz kalan, damardaki kapakları yetersiz olan hastalar uzman hekim ve kliniklerden destek alarak sosyal hayatında daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde devam edebilirler. Varis tedavisi fiyatları 2021 ile en uygun tarife ücretlerinden faydalanabilir, size özel kampanya modellerini takip ederek, teknik cihaz kalitesi ve uzman kadrosu gelişmiş olan klinik ve hastanelerle iletişime geçebilirsiniz. Bacaklarınızı rahatlatarak yürüyüş aktivitelerine katılabilir, sağlıklı bacaklarınızla sosyal hayatınıza daha sağlıklı, konforlu ve aktif bir şekilde devam edebilirsiniz. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.