Vücut Estetiği Ameliyatları Fiyatları 2021

10.05.2021
767
Vücut Estetiği Ameliyatları Fiyatları 2021
REKLAM ALANI

Vücut estetik operasyonları, yüz germe ameliyatından, göz kapağı estetiğine, karın germe ameliyatından sırt germe, liposuction gibi ameliyatlara kadar daha birçok estetik ameliyatta özel cihaz kullanımlarına, özel malzemelere ve korse gibi faktörlere bağlı ücret planlamaları ve farkları oluşmaktadır. Vücut estetiği için geliştirilen ameliyat yöntemleri, hastaların ihtiyacına göre çeşitlilik göstermektedir. Vücut estetiği için kullanılmak istenen operasyonlar, tek seferde gerçekleştirilebilir ve hastalara birden fazla işlem uygulama gerekliliği ortadan kaldırılır. Vücutta beğenilmeyen her türlü problemin, tek ameliyat içerisinde ortadan kaldırılması adına, komplike ameliyatlar hazırlanmakta olup tüm bu durumlar fiyatlarda değişiklik oluşturmaktadır.

Vücut Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

vucut estetigi kimler icin uygundur

Vücut estetiği operasyonları, en çok tercih edilen yöntemden başlayarak şu şekildedir:

 • Liposuction yağ aldırma operasyonları
 • Karın germe ve karın toplama ameliyatı
 • Kol germe ameliyatı
 • Uyluk germe ameliyatı
 • Göğüs küçültme ameliyatı
 • Göğüs büyütme ameliyatı
 • Meme dikleştirme operasyonu
 • Meme protez uygulamaları
 • Sırt germe ameliyatı
 • Deri kesme ameliyatları
 • 360 body lifting operasyonu
 • Popo kaldırma ameliyatı
 • Popo germe ameliyatı
 • Popo dikleştirme ameliyatı
 • Popo küçültme estetiği
 • Popo büyütme estetiği
 • Boyun germe uygulamaları

Vücut estetiği operasyonları, hastaların ihtiyacına göre çeşitlilik gösterebilir, uygulanacak operasyonlar sonrasında, hastalarda ameliyat izi kalabilmektedir. Vücut estetiği işlemlerinin uygulanmasının sonrasında, hastalar uzun süre ameliyat etkilerini görmeye devam edebilir fakat, yaşlanma, kilo alma ve deride sarkma gibi etkenlere bağlı olarak, ameliyatların etkileri zaman içerisinde yok olmaktadır. Vücut estetiği operasyonlarının kalıcı olmamakta, her ameliyatın her kişi için uygun olmadığı ve operasyon için genel sağlık kriterlerine dikkat edilmektedir. Uzmanların gerekli görmesi ve onay vermesi durumunda, istenen özelliklerdeki vücut estetiği operasyonları talep edilmektedir.

Ayrıca popo estetiği hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Popo Estetiğinin Özellikleri Nelerdir?

Popo estetiğinin ayrıcalıkları popo büyütme, popo germe ya da popo dikleştirme gibi farklı seçeneklere sahip olan popo estetiği uygulamaları, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Popo estetiği uygulamalarında, en fazla tercih edilen yöntemler silikon popo protezi, popo germe işlemi ve pop liposuction işlemleri yer almaktadır. Popo büyütme ameliyatı içi hastaların popo altından kesik açılmakta ve belirlenen boyutlardaki silikon protezler, bölgeye yerleştirilmektedir. Vücut estetiği için popo büyütme ameliyatıyla birlikte, popo germe ameliyatı da uygulanabilir. Popo germe ameliyatında, sarkan ve işlevini yitiren yağ dokusu, liposuction kullanılarak dışarı çıkarılmakta olup bölgedeki fazla yağ alındıktan sonra, ihtiyaç halinde popo protezi yerleştirilmekte ve fazla deri kesilmektedir. Popo germe ameliyatının ardından, kalan deri toplanarak popo altındaki katlama bölgesinde dikilmektedir. Popo estetiği işlemleri için tercih edilen uygulama modeline bağlı olarak, ameliyat süresi değişiklik göstermektedir. Operasyon tamamlandıktan sonra, hastalar odaya alınmakta ve 1 gece gözetim altında tutulmaktadır. Popo bölgesinde herhangi bir ödem oluşmaması ve protezlerin kaymaması için hastalara özel korseler giydirilir. Ameliyat sonrasında görülen morluk ve şişlikleri önlemek için, ilk 24 saat boyunca bölgeye buz kompres uygulanması yapılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın estetiği operasyonu uygulanış aşamaları, karın bölgesinde biriken ve egzersiz sonrası giderilmesi mümkün olmayan yağ dokusu, karın germe ameliyatıyla alınmaktadır. Bölgedeki fazla yağların çıkarılması için liposuction uygulaması kullanılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe operasyonu, ilk olarak genel anesteziyle hastalar uyutulduktan sonra, hastaların karın bölgesine liposuction uygulanmaktadır. Liposuction uygulamasıyla, fazla yağlar karından çıkarıldıktan sonra, bölgedeki sarkan derinin fazlalığı kesilmektedir. İşlem sonrası karın kaslarında herhangi bir ayrılma tespit edilirse, ayrılan kaslar dikilmekte ve sarkma oluşumu engellenmektedir. Fazla derinin alınmasının ardından, kalan deri gerilmekte ve göbek deliğinin altında toplanarak dikilmektedir. Karın germe ameliyatından sonra, hastalarda belli miktarda iz kalabilir ve karın bölgesinde iz oluşumunu en aza indirmek için özel yöntemler kullanılmaktadır.

Ayrıca bişektomi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

vucut estetigi iyilesme suresi

Kol germe operasyonu nitelikleri, hastaların kol bölgesindeki deri ve yağ dokusunu toplamak adına uygulanmaktadır. Kol germe ameliyatının özellikleri, kol sarkmalarının herhangi bir spor ya da tedavi sonucu geçmemesi durumunda, kol germe ameliyatı uygulanmaktadır. Genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilen kol germe ameliyatının ardından, hastaların durumuna göre işlemler başlatılmaktadır. Kol bölgesindeki fazla yağların alınması için bölgeye liposuction uygulanmakta ve ölü dokular dışarı çıkarılmaktadır. Liposuction sonrası, yağ dokusu tamamen alındıktan sonra, sarkan derinin fazlalığı kesilmekte ve kalan deri dikkatli şekilde toparlanmaktadır. Cerrahi yöntemle derinin fazlalığı kesildikten sonra, kalan deriyi toplama için germe işlemi uygulanır. Deri toplandıktan sonra, koltuk altında birleştirilerek dikilmektedir. Sadece koltuk altı bölgesinde sarkma görüldüğünde, bölgedeki fazla deri alındıktan sonra, koltuk altı gerilmekte ve deri bu bölgede dikilmektedir. Kol germe ameliyatı, tek seferlik uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Sadece yaşlanma ve aşırı kilo alma gibi etkenler sonucunda, kol germe ameliyatının etkileri ortadan kalkmaktadır.

Liposuction Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Liposuction işleminin özellikleri, hastaların belirli bölgelerinde biriken yağ dokularının, ameliyatla dışarı alınmasını sağlamaktadır. Vücut estetiği kapsamında en fazla tercih edilen operasyonlardan biri olan liposuction tedavisi, kişilerin düzenli diyet ve spor programlarına uymasına rağmen geçmemesi durumunda uygulanmaktadır. Liposuction ameliyatı için izlenen adımlar ve uygulamanın genel özellikleri, liposuction ameliyatı için hastalar detaylı muayeneden geçirilmektedir. Liposuction uygulamasının, obezite tedavisi olmadığı ve alınan yağların daha sonra geri dönme riskinin bulunmaktadır. Liposuction için belirlenen bölgelerdeki yağ dokuları incelendikten sonra, hastalar ameliyata alınmaktadır. Ameliyat öncesinde, hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Vücut estetiği için uygulanan liposuction işlemi hastalar tamamen uyutulduktan sonra, belirlenen liposuction türüne göre ameliyat başlatılmakta olup yağ dokusuna erişim sağlamak için bölgeye belirli oranda kesi açılmaktadır. Açılan kesilerin içine, yağ dokusunu yerinden çıkaracak tüpler sokulmakta olup ve bölgedeki fazla yağ dokusu, belirli oranlarda parçalanarak dışarı çıkarılmaktadır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.