Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021 Ne Kadardır?

01.04.2021
2.596
Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2021 Ne Kadardır?
REKLAM ALANI

Yağ enjeksiyonu fiyatları 2021 Sağlık Bakanlığı onaylı klinik ve merkezlerin fiyat belirtmeleri yasak oluğu için her bir yağ enjeksiyonu uygulaması farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Tedavi için uygulanan yöntem, kullanılan teknik araç gereç ve cihazın kalitesine göre yağ enjeksiyonu fiyatları 2021 farklılık göstermektedir. 

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu cilde dolgunluk vermek için sağlanan doğal bir uygulamadır. Yağ enjektesi, hem yüze hem de vücut bölgelerine uygulanarak yaşlanmanın etkisiyle azalan vücut yağ oranını dengeler. Enjeksiyon;  yüzde ve vücutta oluşan çökük görüntüyü ortadan kaldırarak daha natürel ve canlı bir görünüme kazanmanız için teknolojik teknik alt yapı güvenesi sunan cihazlarla özel bakım senası uygular. 

Yağ Enjeksiyonu Nerelerde Uygulanır?

yag enjeksiyonu nedir

Yağ enjeksiyonunun uygulandığı yerler yanaklar, dudak çizgisi, bacaklarda ve çene ucu bölgeleridir.   Özellikle bu alanlarda oluşan çöküklükler yok edilerek yağ enjekteleri sayesinde kişinin daha dolgun ve canlı hatlara sahip olması sağlanır. Sadece yaşlılık için değil, küçük meme, kalça ya da çene bölgesine uygulanan yağ enjekteleri cilde daha dolgun ve çekici bir görünüm kazandırır. Yağ enjekteleri kişinin kendi vücudundan alınan yağlarla yapılandırıldığı için alerji riski sıfır olan bir uygumadır. %100 güvence sunan kliniklerde kaliteli ve sağlıklı hizmet almak için alanında profesyonel yağ enjeksiyonu uygulaması sunan klinik ve hastaneleri araştırabilir, hayalini kurduğunuz vücuda en doğal yöntemlerle sahip olabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Üretilir?

Yağ enjeksiyonu üretme işlemi için öncelikle ihtiyaç duyulan yağlar kişinin kendi vücut bölgesinden alınarak uygulanır. Genellikle yağ transferi yapmak için alınan yağlar karın bölgesine alınarak enjekte edilir. Sadece karın bölgesinde değil, vücudun bel ve kalça bölgelerinden ideal yağ çekimi yapılarak enjeksiyon üretilir. Enjeksiyonla biriktirilen yağlar kişinin kendi yağı olduğu için vücudu için de son derece uyumludur.  Enjeksiyon yağlarının %40’ı 6 ay sonra da kalınlığını korumaktadır. Bu sayede hem daha doğal hem de daha kalıcı bir dolgunluk yakalayabilirsiniz. Kendi vücut yağlarınızı kullanarak yüz bölgesi dolgunlaştırma, yanak, alın şekillendirme tedavisi ve meme, kalça büyütme işlemlerinin yanı sıra çene şekillendirme işlemlerini de yapabilirsiniz. Bölgesel yağların en çok toplandığı yerlerden alınan yağlarla vücut hatlarınızı incelterek te hayalini kurduğunuz kum saati vücut şekline kavuşabilir vücudunuzu en doğal haliyle şekillendirebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu yapma işlemi, vücuda uygulanan transferin büyüklüğüne göre lokal ya da genel anestezi şekilde yapılabilir. Yağ enjekte işlemi tek bir bölge için yapılacaksa genellikle lokal anestezi tekniği kullanılır. Kombine uygulamalar için de genel anestezi yöntemi kullanılır. Öncelikle hastanın hangi bölgesinden yağ alınarak işleme başlanacağı kararlaştırılır. Sonrasında liposuction yöntemi kullanılarak, bölgesel yağlar çekilerek enjekte edilmek istenen bölgeye uygulanır. Çekilen yağlar ne kadar uzun süre canlı bir şekilde kalırsa vücuttaki kalıcılığında o kadar yüksek olacaktır. Yağların enjekte edilmeye başlaması için yıkama ve santrifüj işlemlerine geçirilmesi gerekmektedir. Hazırlanan yağlara herhangi bir şekilde kesi yapılmadan hedeflenen bölgeye enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyon uygulamasında sonra ise ciltte herhangi bir kalıcı iz kalmaz.

Yağ  Enjeksiyonu Kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonunun kalıcılığı işlemi yağların çekim tekniğine, ve enjekte yöntemlerine göre değişir. Uygulamada kullanılan cerrahi malzemelerin kalitesi de son derece önemlidir. Bu sebeple yağ enjeksiyonu yaptırırken, muhakkak uzman hekim kontöründen geçerek profesyonel bir cerrahi hizmet almanız gerekir. Yağ hücreleri canlı hücreler olduğu için özellikle hareketli bölgelerde zamanla eriyerek vücut bölgelerine oldukça canlılık ve enerji kazandırmaktadır. Örneğin; yanak enjeksiyon uygulamasının ömrü uzunken, bacak ve yağ enjeksiyonunun ömrü daha kısa almaktadır.

Yüze Uygulanan Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Sürede Uygulanır?

Yüze uygulanan yağ enjeksiyonu lokal anestezi altında ortalama olarak 30-60 dakika arasında uygulanır. Yağ enjeksiyonu en sık yüz bölgesinde uygulanır. Yüz bölgesinde en çok dudak ve dudak kenarındaki kırışıklıklarda, çene bölgesinde, elmacık kemiklerinde ve alın kırışıklıklarında kullanılır.  Yüz bölgesine yağ enjeksiyonu yaptırdıktan sonra cildinizde hafif kızarıkların oluşması normaldir.  Derinizin üzerinde görülen kızarıklık ve ani reaksiyonlarına karşı 15 dakika boyunca kızarık bölgeye buz masajı yapabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu etkisini uygulamadan hemen sonra gözle görülür derecede fark ettirecektir. 

Ayrıca yüz germe ameliyatı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme operasyonu kişinin karın, bel, bacak bölgelerinden alınan yağların popo bölgesine enjekte edilmesiyle yapılan bir işlemdir. Kişinin kendi vücut yağları ile kalçasını büyütme işlemi son yılların en tirend estetik işlemlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme yöntemi aynı zamanda popo dikleştirme estetiği ile kombine edilerek poponun daha dik bir pozisyon alması sağlanır. Kombine kalça estetiği tek ameliyatla etkili sonuç vermektedir.  Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme operasyonundan sonra hemen iş ve sosyal hayatınıza geri dönmemeniz, evde 2 gün boyunca dinlenmeniz tavsiye edilmektedir. Tedavi sonrasında 3-  5 gün sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yağ enjeksiyonu fiyatları 2021 kalçanızda uygulanan enjeksiyon miktarı, uygulanan tedavi yöntem ve teknik araçlarına göre değişir. Kalça büyütme işleminden sonra beliniz daha ince vücut hatlarınız daha kıvrımlı, belirgin ve estetik bir görünüm kazanacaktır. 

Yağ Enjeksiyonu İle Bacak Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılır?

yag enjeksiyonu bacaklara uygulanır mı

Yağ enjeksiyonu ile bacak düzelteme işlemi bacaklardaki simetri probleminizi çözmenizde size yardım eder. Bazı kişilerin bacakları normalden çok daha ince bir görünüme sahiptir. Bacaklarının ince olduğunu düşünen ve bu özelliğinden dolayı güven sorunu yaşayan çok sayıda hasta vardır. Bu durumu ortadan kaldırmak için yağ enjeksiyon yöntemiyle bacakların daha dolgun ve biçimli bir hale gelerek estetik bir görünüm kazanır. Asimetrik bacak, çarpık bacak, ince bacak gibi birbirinden farklı yapıdaki bacak sorununu tedavi edilir. Günümüzde vücut bölgesinden alınarak kollara enjekte edilen pek çok yağ enjeksiyon yöntemleri uygulanmaktadır. Yağ enjeksiyonunu ihtiyaç halinde yeniden uygulayabilir alanında uzmanlaşmış estetik cerrahi uzmanlardan yadım alarak yağ enjeksiyon uygulamasını kaliteli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi için öncelikle kişinin yağları Liposuction ile alınarak daha sonra göğüs bölgesine enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu tek başına yapılabileceği gibi protez ile de kombinlenerek işleme alınabilir. Uygulama sonrasında daha doğal ve dolgun sonuçlar alabilir, göğüslerinizin daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem 60 dakika boyunca süren profesyonel olarak gerçekleştirilen cerrahi bir estetik uygulamasıdır.

Yağ enjeksiyonu, özellikle 25 yaşından sonra yüzünüzdeki kemiklerin daha yumuşak dokular halinde erimeye başlamasıyla, oval olan yüz kavisinin köşeli yapısını düzenleyerek ciltte meydana gelen kırışıklıkların önüne geçmek için uygulanır. Ciltteki kolojen seviyesini dengeleyerek cilde doğal bir canlılık kazandırır. Gözaltında bulunan tear- trough denilen çöküntüleri ortadan kaldırmak ve dudak hacmini yeniden kazanmak için işlem başarılı bir şekilde yürütülür. Yağ enjeksiyonu fiyatları 2021 tedavi yöntemine göre değişen estetik tedavi yöntemi; burun kenarın dudak köşesine kadar uzanan derin çizgileri yok ederek deriye genç natürel ve canlı bir görünüm kazandırır. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.