Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2021 Ne Kadardır?

02.04.2021
2.237
Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2021 Ne Kadardır?
REKLAM ALANI

Yüz gerdirme fiyatları için hâlihazırda onlarca faktör bulunmasına karşın her hastaya özel uygulanan operasyonların yapısı, kullanılan teknik cihazların kalitesi ve tedavi süreci gibi nedenler net bir fiyatın belirlenememesine yol açmaktadır. Genel olarak yüz gerdirme ameliyatı fiyatları 2021 ve ücret tarifelerini etkileyen en önemli unsurlar şunlardır:

 • Hastanın hangi uygulama ile tedavi edileceği, yüzün tamamına mı yoksa belirli bir kısmı için yapılan mini yüz gerdirme işlemine mi uygulanacağı soruları uygulamanın fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerdendir. Tüm yüz için uygulanan yüz gerdirme ameliyatı, minimal ölçekte yapılan operasyonlara nazaran daha pahalıdır. 
 • Tedavi uygulanırken yüz gerdirme ile beraber hangi estetik operasyonun yapılacağı da sorulur. Bu kapsamda yüz gerdirme işleminin yanı sıra yaptıracağınız ek estetik uygulamalar da fiyatın biraz daha yüksek olmasında etkili olacaktır.
 • Operasyonun yapılacağı hastanenin kalitesi, teknik uzman kadrosu, hastane şartları ve alanında uzman cerrah fiyatları da ücretlendirme üzerinde son derece etkilidir.
 • Yüz gerdirme ameliyatında kullanılan teknik malzeme ve cihazların pek çoğu yurt dışında ithal edilmektedir. Döviz kurları, enflasyon oranı gibi etmenler de operasyonun fiyatlarını artırıp azaltabilmektedir. 

Yüz Gerdirme Ameliyatını Kimler Yaptırır?

yuz gerdirme nedir

Yüz gerdirme ameliyatını yaptıran kişiler, ciddi sağlık sorunu olmayan, özellikle orta yaş grubu hastalardır. Genç yaşlarda yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulama daha çok orta yaş ve üzeri hasta gruplarının tercih ettiği estetik bir müdahale olmasının yanında kişinin sosyal hayata daha hızla adapte olmasını sağlayan önemli bir gençlik iksiridir. Ameliyatı, kozmetik ve estetik operasyonlara olan ilgisinden ötürü kadınlar, erkeklere nazaran daha çok tercih etmektedir. Yüz gerdirme ameliyatı yaşı henüz genç olan ya da yaşı ilerleyen hastalara önerilmez. 55 yaşını aşan hastaların cilt dokusu esnekliğini kaybettiği için bu yaştan sonra yüz gerdirme ameliyatından çok fazla verimli sonuç alınamamaktadır. Ameliyatı tercih eden hastalar yüzünde kırışıklık olan, sarkma başlamış fakat cilt dokusu henüz esnekliğini koruyan kişilerdir.

Yüz Gerdirme Ameliyatında Neler Yapılır?

Yüz gerdirme ameliyatında yapılan işlemler yüzün farklı bölümündeki kırışıklıkları yok etmek, sarkmaları engellemek ve yüzün daha genç bir görünüm kazanması için uygulanır.  Operasyon sürecinde alın, yüz, boyun dâhil olmak üzere yüzün farklı bölümlerden pek çok deformasyon ve çöküntü kolay bir şekilde düzeltilir.

Yüz Gerdirme Ameliyatında Uygulanan İşlemler Nelerdir?

Yüz gerdirme ameliyatında uygulanan tedavi işlemleri şunlardır:

 • Yüz, yanak, alın, çene, boyun çevresindeki tüm sarkma, çizgi ve düzensizlikler giderilir.
 • Yanak ve boyunda oluşan fazla yağ dokusu alınarak yüz bölgesi daha estetik bir görünüm kazanır.
 • Yüzde bulunan yağ dokuları gerdirilerek, cilde daha esnek ve estetik bir görünüm kazandırılır.
 • Gerekli görüldüğü taktide göz kapakları ve elmacık kemiklerine de müdahale edilerek ihtiyaç duyulması halinde kişiye yeni dolgu ve estetik uygulamaları yapılabilir. Bu sayede yüzünüzün pek çok bölümünü onararak daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz gerdirme ameliyatı hastane ortamında, uzman plastik cerrahlar tarafından uygulanan bir işlemdir.  Yüz bölgesine yapılan bütün işlem ve tedavi yöntemleri operasyon niteliğinde olduğu için hastaların pek çoğu anesteziyi tercih ederek gerdirme yaptırmaktadır. Hasta ve doktorun ortaklaşa aldığı kararlar sonrası lokal anestezi ve sedasyon uygulaması tercih edilebilir. Ameliyat sonrasında hastanın yüzünde bulunan hasarlı dokular tespit edilerek, bu cilt dokuları yeniden gergin, doğal, canlı, estetik ve sağlıklı bir görüntüye kavuşturulur. Ameliyat komplikasyon derecesi, hastanın cilt yapısına göre 3- 10 saat arasında sürmekte olup, hasta doktor denetiminde ameliyat sarasında da özenle takip edilmektedir.

Ayrıca lamine diş fiyatları fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Yüz Gerdirme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Yüz gerdirme ameliyatından sonra yüzün farklı bölgelerinde ince kesiler yapılır. Her ameliyatta olduğu gibi yüz gerdirme ameliyatında da ilk etapta hafifte olsa izler kalabilir. Ameliyat kesileri dışarıdan kolay kolay fark edilmeyen bölgelerde yapıldığı için izler gözle görülür derecede değildir.  Örneğin; şakak bölgesindeki saçlı deri, kulak arkası bölgesinde yapılan uygulamalar dışarıdan bakıldığında fark edilmeyecek kadar hafif yapıdadır. Gıdı denilen çene altı bölgelerindeki yağları aldıracaksanız çene altında 2-3 cm’lik iz kalması son derece normaldir. Boyun germe operasyonlarında işlem kulağından önünden başlar ve kulağı çevreleyecek şekilde kesi işlemi yapılır.  Ameliyat izleri ise genellikle ilk 1 yıl belirgin şekilde hissedilmektedir.  Zaman içinde bu izler kaybolarak estetik açıdan kişide çok fazla sorunlar yaratmamaktadır. 

Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

yuz gerdirme sonrası

Yüz gerdirme ameliyatından sonra yapılan işlemler şunlardır:

 • Ameliyat sonrasında 1 gece hasta hanede kalınarak istirahat edilmesi doktor tavsiyesidir.
 • Ameliyat sonrası yüzde kızarıklıklar ve şişkinlikler olması doğaldır. Bu sebeple yüz bölgesi ilk etapta asimetrik görülebilir. Ödem, yüz gerdirme operasyonundan beklenen yan etkilerinden bir tanesidir. Cilt dokusu zamanla iyileşip yenilendikçe yüzde beliren ödemler de geçerek yaklaşık olarak 3-5 gün içinde tamamen ortadan kaybolur. 
 • Ameliyattan sonraki ilk iki ay ağır spor aktivitelerinin yapılmaması ve güneş ışığından kaçınılması tavsiye edilir. Hastalar bu süreçte güneş ışığından olabildiğince uzak durmalısınız.   İlerleyen zamanlarda eğer güneşe çıkacaksanız muhakkak güneş kremi sürerek güneşlenmeniz tavsiye edilmektedir. 

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Yüz gerdirme ameliyatının kalıcılığı yoktur. Ancak uzun yıllar kullanabileceğiniz kalitede sunulan profesyonel cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Uygun yüz gerdirme ameliyatı fiyatları 2021 ile yapılan yüz gerdirme operasyonu, kaliteli ve uzman hekim tavsiyesi ile yapılsa da derideki dokular zamanla yaşlanmaya başlayacağı için, operasyonun yenilenmesi gerekebilir. Kırışık ve sarkmaları tamamen engellemek mümkün olmasa bile, gözle görülür derecede gençleşerek estetik görünüm kazanabilirsiniz.  Yüz gerdirme ameliyatı dokuları yenileyerek deriye daha natürel ve yaşlanma karşıtı özel formül içeriği enjekte eder. Hasta tedaviden sonra yaklaşık 1 hafta içinde normal günlük hayatına devam etse de şişkinliğin tamamen geçmesi için 1 ay beklemek zorunda kalır. Ameliyatın olumlu sonuçlarını değerlendirmek için en az 1- 2 ay beklemeniz tavsiye edilir. 

Klasik deri altı yüz gerdirme, Suvküton yüz gerdirme ve Smas Plikasyonu,Çift seviyeli plikasyonu, mini yüz gerdirme ,derin plan kompozit   yüz gerdirme ,yeksek Smas  Flebi  ile yüz gerdirme operasyonu   gibi farklı uzmanlık alanı yöntemleri kullanılır. Yüz gerdirme ameliyatında uygulanan tüm yöntemlerde kulak önünden başlayıp kulak arkasında bulunan oluk boyunca ilerleyen bir ameliyat kesisi yapılır. Bu kesi sayesinde ameliyata başlandıktan sonra yüzün yumuşak dokuları zeminden tamamen kaldırılarak ayrıştırma  (disesksiyon) uygulaması gerçekleştirilir. Ayrıştırma sonunda yüzün yumuşak dokuları daha esnek ve estetik bir görünüm kazanır. Esneklikten faydalanmak için yüz derisi ve sarkan yumuşak dokuların her biri deriye, genç, pamuksu ve canlı bir görünüm kazandıran pozisyona getirilerek, cilt dokusu yukarı ve hafif arakaya olacak şekilde gerdirilir. Deri gerdirildiğinde ise, oluşan ve kulak önündeki kesinin arkasına taşan deri fazlalığı alınır. Yumuşak tüm doku ve hücreleri yeni yerlerinde cerrahi tespit ve müdahaleler sonucunda sabitlenerek yeni estetikli görüntü kalıcı hale getirilir. Yüz gerdirme ameliyatı fiyatları 2021 kapsamında size en uygun ameliyat yöntemini tercih edebilir, operasyon sonrasında doktorunuzdan yardım alarak önceden deride yapılan kesileri estetik dikişlerle onarabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.