Zirkonyum Diş Fiyatları 2021 Ne Kadardır?

01.04.2021
1.492
Zirkonyum Diş Fiyatları 2021 Ne Kadardır?
REKLAM ALANI

Zirkonyum diş fiyatları 2021 510 TL- 2250 TL arasında değişmektedir. Kur indeksi çerçevesinde değişen fiyatlar dolar ve Euro kurlarının hareketliliğine göre belirlenmektedir. Diş kaplaması yaptırmak isteyen hastaların öncelikli olarak alanında uzman bir diş hekimiyle görüşerek kendi ihtiyaçları doğrultusunda doktorundan fikir almalıdır. Zirkonyum diş fiyatları 2021 konusunda maliyeti belirleyen pek çok etken bulunmaktadır. Doktorun kullanacağı ve hastanın ihtiyacı olan tıbbi cihaz ve malzemeler, işlem esnasında kullanılan teknik cihazlar ve doktorun işlem için hastadan isteği ücretler, kaplama için alınacak olan ölçülerin kalitesi ve dayanıklılığı gibi pek çok sebep fiyatların farklı bir şekilde belirlenmesinde son derece etkilidir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Bir Uygulamadır?

Zirkonyum diş kaplama işlemi, daha estetik bir görünüm kazanmak için ağız ve diş fonksiyonlarının daha işlevsel hale gelmesi için uygulanan profesyonel uzmanlık alanı bir diş kaplama yöntemidir.  Zirkonyum diş eskiden beri genellikle porselen kaplama şeklinde kendini gösteren metal destekli ve metalsiz desteksiz diş kaplama olarak iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Farklı kaplama yöntemlerinin ortaya çıkmasıyla diş tedavisi; zaman içinde çok fazla rağbet gösterilen bir diş kaplama uygulaması olduğunu göstermiştir. Zirkonyum diş kaplama da bu uygulamalardan bir tanesi olup, yılların en çok tercih edilen, estetik görünümünün yanında sağlık açısından da son derece etkili ve başarılı bir diş tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. 

Zirkonyum Diş Kaplama Hangi Alanlarda Kullanılır?

zirkonyum kaplama nedir

Zirkonyum diş kaplama alerjik tepki oluşturmamakla birlikte korozyona uğramadığı ve beyaz olması nedeniyle daha çok diş alanında kullanılmaktadır. Işığı geçirgen özelliğe sahip olması sebebiyle diş uygulamalarının en çok tercih edildiği porselen diş kaplama yöntemidir. Daha önceki dönemlerde uygulanan porselen dişler, genel olarak ağızda farklı bir tat bırakmaktaydı. Renk değişimine uğraması ile estetik özelliği biraz daha geri planda kalmakta idi. Günümüzde tıp teknolojinsin ilerlemesi ve teknik cihaz alt yapısının güçlenmesiyle ağız ve diş sağlığı açısından son dönem uygulamalarının ortaya çıkmasıyla bu gibi olumsuzluklar tamamen ortadan kaldırılmıştır. Zirkonyum diş kaplama, diğer diş türlerine göre oldukça dayanıklı ağızda metal tat bırakmayan, beyaz ve ışığı geçirgen özelliğiyle kendinden daha fazla söz ettirmeye başlamıştır. 

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum diş kaplama tedavisinin süresi için 5 günün yeterli olduğu söylenmektedir. Zirkon seramik tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden ayrılmasının en büyük özelliği tedavinin çok kısa sürede tamamlanmasıdır. Diş hekimi uzmanları genel olarak zirkon tedavisinin çok kısa sürdüğünü söyleyerek, estetik bir gülüşe sahip olmak için çok uzun süre beklemeye gerek olmadığını söylemektedir. 

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları şunlardır:

  • Metal destekli kaplamaların ışık geçirgenliğinin az olmasından dolayı diş etlerinde koyu rengi oluşumu oldukça hızlıdır. Gelişen teknolojisi ile günümüze kazandırılan zirkonyum diş, ışık geçirgenliğinin daha yüksek ve beyaz renkli olmasından ötürü, zaman içinde diş etlerinde koyuluğa yol açmadan dişlere daha parlak kristal bir görünüm kazandırır.
  • Metal destekli diş kaplamalarının aksine, ışığı geçirme özelliğinden dolayı dişlerde zamanla meydana gelen mat görüntü tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Dişleri orijinal hale getirerek daha sağlıklı, estetik, şeffaf ve doğal bir görünüm sağlar.

Zirkon Diş Kaplama Zararlı mıdır?

Zirkon diş kaplama estetik olarak tercih edilse bile, diş sağlığı açısından oldukça olumlu etkileri olan bir uygulamadır. Zirkonyum maddesi diş etleri ile daha çok uyumlu hale getirilerek herhangi bir şekilde diş etine zarar vermeyecek kadar faydalı çok sayıda özelliği vardır. Diş etlerine zarar vermez. Kaplama ile, diş etleri etrafında görülen diş eti hastalıkları da metal kaplamalara oranla daha düşük seviyelerde seyretmektedir. Geliştirilerek tıp dünyasına kazandırılan Zirkonyum teknolojisi ile kaplama, sıcağa karşı dayanıklı olması ve metale karşı alerjisi olanlar için son derece ideal bir diş tedavi yöntemi olarak son yılların en çok tercih edilen diş kaplama uygulaması olarak gösterilmektedir. Sigara kahve ve dişlerde leke bırakan diğer maddeler Zirkonyum farkı ile dişlerin sararmasına yol açamayacak kadar etkili, beyaz dişler oluşmasına zemin hazırlayacak kadar özel formül içeriği sunmaktadır. Zirkonyum diş fiyatları 2021 diş kaplamasının kalitesine ve dişe gösterdiği hassasiyet avantajına göre değişir. Sıcak ve soğuğa hassasiyet geliştirmeyen, kullanıcıların güvenlikle tercih ettiği bir kaplama olarak son yılların en çok tercih edilen diş uygulama yöntemlerden bir tanesi olmayı başarmıştır.

Ayrıca kanal tedavisi fiyatları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplaması Nerelerde Kullanılır?

zirkonyum dis nedir

Zirkonyum kaplamasının kullanıldığı yerler olarak estetik uygulama alanlarıdır. Diş beyazlatma gibi metotlarla uygulandığı halde olumlu ve en etkili sonuç alamayan kullanıcılar zirkonyum tedavi yöntemlerini uygulamaktadır. Genel olarak uygulamanın kullanıldığı yerler şunlardır:

  • Kalıtsal yapı renkleşme tedavisi
  • İleri derecede renkleşme uygulamaları 
  • Ortodontik tedavi yöntemlerinin tercih edilmediği hallerde ‘’diastema’’ gibi az çarpık ya da ayrık dönük diş tedavi yöntemlerinde kullanılır. 
  • Yapısı ve rengi bozulan geleneksel dolgu uygulamaları
  • Arka grup dişlerde kaplama ya da köprü olarak kullanılan bölgelerde
  • Dişlerin ön grubunda yer alan implant üstü protezlerde 
  • Sağlıklı beyaz dişlerle oluşturulan gülüş estetiğinin oluşturulması da zirkonyum kaplaması tercih edilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Bir Diş Kaplama Tedavisidir?

Zirkonyum kaplama ilk olarak dişleri ince tabaka halinde yontarak diş minelerinin onarıp yeniler.  Bu tabakaların kalınlığı zirkoryum lamne kalınlığı ile birebir uyumludur. Özellikle dişlerin yapısı,   diş etlerinin durumu ve ağız sağlığı gülüş estetiğinin oluşumunda son derece etkilidir. Tedavi her renk dişe uygulanabilir. Bu sayede en kararmış dişlerde bile, istediğiniz gibi bir sonuç elde edebilirsiniz. Zirkonyum ışığı geçirebilen iletkenliği ve metal oluşumu nedeniyle ön dişlerin daha estetik ve sağlıklı bir hal almasını sağlar. Dayanıklı bir materyal olduğu için de arka dişlerde gönül rahatlığıyla kullanılmaya son derece uygundur. Daha önce yapılan alerji testi sonuçlarına göre, kaplamalar hastada alerjik bir reaksyona yol açmaz. Diğer kaplamlarda olduğu gibi özelikle metal kaplamaların gösterdiği sıcak ve soğuğa karşı aşırı hassasiyet geliştirmez. Hasta istediği gibi sıcak ve soğuk gıdaları tüketebilir. Zirkonyum kaplama ile ayrıca bir bakım rutini geliştirmenize gerek kalmaz. 

Günlük ağız bakımı yaptırarak, güvenli bir şekilde sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Kaplama işlemi sonrasında herhangi bir metal tadı almadan ağzınızı ferahlatabilirsiniz. Zirkonyum

beyaz bir kaplama olduğu için zamanla herhangi bir sararma ya da renk değişimine sebebiyet vermez. Uzun yıllar kullanabileceğiniz kalitede dayanıklı ve estetik bir görüntüye kavuşmanız için özel olarak formüle edilmiştir. Diş etlerinden olumsuz bir durumla karşılaşmadan iyi bir kullanım güvencesiyle yaklaşık olarak 30 yıl kadar zirkonyum kaplamayı kullanabilirsiniz. Sağlıklı bir gülüşün yanı sıra estetik olarak ta gülüşünüzü iyileştirmek için Zirkonyum kaplamayı tercih edebilirsiniz. Uygulama estetik amaçları ile son yıllarda tercih edilen zamanla yüksek performans göstermesiyle arka dişler için de uygulanabilir olmaya başlamıştır. Zirkonyum diş fiyatları 2021, zirkonyum malzemesinin biyolojik ve doğal diş rengi ile uyumu,  sorunsuz diş etleri, daha uzun kullanım garantisi, kırılma dirençleri, yüzey parlaklığı, korozyona uğramamaları ve kur indeksi hareketliğine göre değişmektedir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.